Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen az első nőgyógyászati...

Milyen az első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
17 vagyok, és anyukám mondta, hogy elmehetnék nőgyógyászhoz, fogamzásgátlót feliratni. Nekem ez lesz az első vizsgálatom, és nem tudom,hogy hogyan fog ez zajlani. Anyukámnak muszáj bent lennie?, mert nem szeretném. És mennyire fáj először egy vizsgálat? A barátommal próbálkoztunk párszor a szexszel, de csak a makkja ment be. Nem akar tovább... Ezt is mondhatom a dokinak, nem fog hülyének nézni, hogy fogamzásgátló tabletta felírása miatt megyek be, de ezzel a panasszal is mennék? Áprilisban kaptam időpontot, így lehet, hogy ez a kis problémám addigra megszűnik? Sajnálom, hogyha tudatlannak, gyerekesnek tűnök, de fogalmam sincs, hogy hogyan megy ez. Anyukámat még nem szívesen avatnám be ennyire a magánéletembe.

febr. 19. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem kötelező bekísérnie téged. Igen, nyugodtan mond el a problémákat az orvosnak. Őszintén mindent. Fog kérdezni a menstruációdról, szexuális életedről(szűz vagy-e, védekezés módja). Nem fog fájni a vizsgálat nyugi :). És a továbbiakban is rendszeresen járj szűrésre. Nagyon fontos.
febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Első vagyok. Tehát, először beszélgetés, ott van lehetőség elmondani a problémádat, utána fizikális vizsgálat, minta vétel a végén esetleg az emlők áttapintása. Azt nem tudom,h a problémád miatt lesz-e kacsa használva, vagy másképp vizsgálat. Lényeg,h ne félj. Bármi fájdalommal járna szólj neki.
febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kacsa? Az micsoda?
febr. 19. 19:29
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
A hüvelybe rakja be és azzal nyitja szét a hüvelyt,h lássa mi a helyzet odabent, illetve mintát vesz a citológiához. Fájdalom mentes
febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
17 evesen figamzasgatli? Anyukad hol el, mifele felfogasban? Se szex, se fogigatlo, eszedbe se jusson! Eszmeletlen hallod,
febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

A "kacsa" egy kacsacsőrre emlékeztető orvosi eszköz. Máemint olyan az alakja. De ugyan úgy kacsának hivják a korházi fekvő osztályokon a cuccot js amibe a fekvő beteg pisilni tud, ha nem kelhet ki az ágyból.


Szóval ez esetben maradjunk inkább a hüvelytükör megfogalmazásnál.



"Ezt is mondhatom a dokinak, nem fog hülyének nézni"


Nem! Nem fog, ez egy fontos információ! Ha ezt elmondod, akkor csinál ultrahangot is (mármint kivülről), meg amit még kell, hogy rájöjjön mi a panasz eredete. Anyádat pedig csak akkor vidd be, ha több hasznod van belőle mint amennyi hátrányod


De én nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást. Csomó negatív hatása van/lehet. Ritkán trombózis is előfodulhat. Gyakori: libidó csökkenés, hüvelyszázazság (emiatt hüvelyi fertőzések kockázata nő), elhízás

febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy nem fáj a kacsa, tényleg, csak kva kellemetlen, mert "hideg" :D Amúgy nem gáz.


Meg persze az sem mindegy, milyen orvost fogsz ki, mert engem vizsgáltak már meg úgy, hogy azt hittem lerúgom a nőt, annyira durva volt :(


A fogamzásgátlót meg felejtsd el, 17 évesen semmi szükséged rá, csak többet árt, mint használ.

febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6-os: Azt az ultrahangot hogyan kell elképzelni? Amúgy közel sem biztos, hogy szedhetek fogamzásgátlót, mert a családomban nagyon sok nőnek van trombózis hajlama, majd ki lesz vizsgálva.


7-es: Mért ártana többet? Elméletileg még a bőröm is jobb lesz tőle.(Komolyan kérdeztem, tényleg nem tudom). És anyukám nőgyógyászhoz megyek, azt mondta, hogy nagyon kedves, segítőkész.

febr. 20. 17:43
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

A hüvelyi vizsgáltot nem fogják csinálni mivel még szűz vagy!

Azert nem tud bemenni a baratod egesz kukija mert vagy nem tagultál ki eleggé vagy nem vagy elegge nedves vagy van egy szindorma szerűseg aminek a nevet nem tudom de az a lenyege hogy a huvelyes osszeszukul es nem tudsz tagulni(ezen lehet segíteni ugy ahogy a tobbin is)

A ultahang az egy kutyu ami odatesznek/nyomnak a hasadhoz es kivetitodiknek az ott levo dolgok egy monitorra amit a doki lat. Petefeszkeket mehet neznek vele.

Az lenyeg mondanod kell a dokinak hogy meg szuz vagy ez fontos

Es valszeg tapaszt fogsz kapni nem tabit

febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es.: Azt a tapaszt hogy kell elképzelni?
febr. 20. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!