Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért így számolják a várandós...

Miért így számolják a várandósságot?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy az utolsó rendes menstruáció első napjától számítják, (ami nekem kb egy hónapja volt) de pl az aktus meg 2 hete, akkor mégis hogy lehettem terhes még fogantatás előtt? Nem értem az egészet:(
márc. 16. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mensi a biztos, a fogantatás meg nem (ha egy pár naponta szexel például). Fura lehet, de akkor is így van, hogy a négy hetes terhesség az valójában két hetes. De saját példámból kiindulva: nem csak középidőben lehet teherbe esni, hanem a ciklus során bármikor, és viszonylag ritka, hogy egy nő pontosan tudja, melyik aktusból esett teherbe. Ezért egy jól megragadható időponttal kalkulálnak.
márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vérzés első napjától

A terhesség valójában a megtermékenyüléssel kezdődik, de leggyakrabban az utolsó vérzés első napjától számítják. Franz Karl Naegele módszere szerint a szülés várható időpontját úgy lehet kiszámolni, hogy az utolsó vérzés első napjához 1 évet kell adni, abból három hónapot levonni és még 7 napot hozzáadni (mivel 40 hét = 9 hónappal és 6 nappal).


[link]

márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!