Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jött meg ma a...

Miért nem jött meg ma a menzeszem?

Figyelt kérdés
nem élek nemi életet, fogamzásgátlót nem szedek. Ma kellene megjönnie de még semmi jele. Előző hónapokban volt olyan hogy menzesz előtt 7-10 napig barnáztam de most semmi jel miért lehet ez? MA elkezdtem premens tablettát szedni.
márc. 20. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos több oka is lehet, menj el orvoshoz, ő fog tudni segíteni. Abban is, hogy miért késik, abban is, hogy miért van ennyire hosszú barnázás.


Például lehet hormonális gond, pajzsmirigy probléma, PCOS, polip stb.


Vizsgálatok nélkül sajnos nem lehet megmondani. Fizikai vizsgálat szükséges, ultrahang, tenyésztés, és vérvételek első körben.

márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de én még szűz vagyok
márc. 20. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon fiatal vagy, 20 év alatti, akkor normális, hogy évek alatt áll be a menstruáció, és ezért késik.


A felsoroltak közül mind lehet szűznek is, nem függ vele össze, sem a hormonális gond, sem a fizikai betegség.


De, ismétlem, ha 20 év alatti vagy, még lehet nem állt be a ciklusod, nem kell aggódni.


Hány éve menstruálsz? Miért szedsz premens tablettát, ki ajánlotta?

márc. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
két éve tapasztaltam először a barnázást menstruáció előtt. ( nem minden hónapban volt így) tavaly simán meg jött a menzeszem talán egyszer volt előtti barnázás, és a a múlt hónapba megint jött a barnázás. Neten találtam a premens tablettát.
márc. 20. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát évek óta menstruálsz, minden hónapban? Akkor már beállt.


Barnázásnak sok oka lehet, hiába vagy még szűz, például hormonális gondok. Menj el endokrinológushoz, ő majd kér vérvételt. Muszáj orvoshoz menni, ha nem akarod, hogy nagyobb baj legyen.

márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!