Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 éve menstruálok, ilyen...

2 éve menstruálok, ilyen mértékű rendszertelenség normális?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 2 éve jött meg az első. Azzal tisztában vagyok, hogy ennyi idő után még lehetnek bőven eltérések, meg még fiatal is vagyok. Azt is tudom, hogy sok nőnek sosem áll be tűpontosra. Viszont nekem totál összevissza jön meg. 3 és 8 hét között szokott, de jellemzőbb az 5-8 hét (3-4 csak párszor volt). Ez azt jelenti, hogy 35-56 nap között bármikor megjöhet. Kérdésem, hogy ez mennyire normális? Semmiféle fájdalommal, tünettel nem jár, és előjele sincs, ami alapvetően jó, viszont így egyáltalán nem érzem előre, hogy na holnap megjön, és heteken át félnem kell az átázástól (tisztaságit nem szívesen hordok ilyen sok ideig). Nagyon vékony vagyok, tudom, hogy ez is közrejátszhat. Ilyen körülmények mellett ez mennyire mondható okésnak?

márc. 20. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

"és heteken át félnem kell az átázástól (tisztaságit nem szívesen hordok ilyen sok ideig)."


Miért nem? A nők javarésze napi szinten használ tisztasági betétet. Az dirket arra van, hogy naponta használd. Egyébként meg csináld azt, hogy csak akkor hordod, ha iskolában vagy valahol nem odahaza vagy. Ha nem használod és otthon ázol át mikor megjön, azzal mi a gond? Max. átöltözöl és kimosod a bugyidat.


Egyébként normális a rendszertelenség. Könyörgöm, 16 éves vagy.

márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
1-es, kicsit legyél türelmesebb, amúgy sem egészséges rendszeresen hordani tisztaságit
márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

#1-es vagyok

Mi volt a kommentemben a "türelmetlenség"? Érdekelne...

Egyébként meg ha nem volna egészségtelen akkor senki nem hordana folyamatosan tisztaságit. Akinek pl. sok folyása van természetes okokból ők minden nap hordják.

Én csak annyit javasoltam a kérdezőnek, hogy a rendszertelen, és tünettelen menzesze miatt akkor ne hordjon amikor odahaza van és nem megy sehova - ugyanis otthon nem probléma, ha váratlanul elkezd folyni és esetleg bugyit kell cserélni. Mert a kérdező ettől aggódik, hogy mi lesz ha olyan helyen jön meg hogy átázik.

márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A fő hangsúly most nem azon van, hogy az előtte lévő hetekben félek az átázástól, azt csak megemlítettem. :)
márc. 21. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!