Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kimaradt menszesz normális?

Kimaradt menszesz normális?

Figyelt kérdés

Utóbbi fél évre ha vissza nézem folyamatosan hosszabodott a havi ciklusom, mostanra már 35 napos lett (volna) ha megjon. Konkrétan egy nap volt csak kb egy csepp valami és ennyi. Terhes nem vagyok, nem értem mi okozhatja akkor. Változó kor még odébb van.

De az utolsó hónapokban se volt az az igazi, emmel ammal ha volt némi vérzés. Tudtok segíteni? Válaszokat köszönöm!


márc. 22. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg hormonprobléma, lehet megérne egy kört a dokinál, akár úgy is, hogy fizetős laborban nézetsz egy hormonsort, és csak az eredménnyel mész orvoshoz.

Hány éves vagy? (Létezik amúgy korai/extrém korai menopauza is...)

márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

A saját példámat tudom leírni, hátha kicsit segít, nálam fordítva volt: egyre rövidült a ciklus, 30 napról, hónapról hónapra, végül 24 napos lett, ráadásul nagyon kevés menstruáció, alig kellett tisztasági betét.


Elmentem orvoshoz, nagyon vékony volt a nyálkahártya, hormonok, pajzsmirigy nem voltak jók a vérvételi leleten. Kaptam rá gyógyszert, vitaminokat, plusz heti 3-szor csinálok hormontornát nem akarom elkiabálni, de pár hónapja 27 napos a ciklus, és rendes betét kell, egészségügyi, nem tisztasági.


Szerintem menj el te is orvoshoz, ők majd segítenek, nehogy később nagyobb baj legyen, valami szövődmény, vagy korai petefészek kimerülés stb. Nőgyógyász és endokrinológus szakemberekek tudnak segíteni

márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem írtam a korom tényleg... 28 éves vagyok ezért gondoltam, hogy még korai lenne ha abba maradna az egész.

Akkor vár rám egy jó kis kivizsgálós kör, köszönöm a válaszokat!

márc. 22. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!