Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az étkezés befolyásolja a...

Az étkezés befolyásolja a menstruációm?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban és azelőtt is rendesen volt, 15-19 között, de ebben a hónapban már nem jött meg. Egy hónapja tartok egy elég komoly diétát, semmi cukros, csípős vagy nagyon fűszeres dolog, csak ilyen rizset, krumplit, egyszerű kajákat eszem, 3x egy nap, néha 4x,de nem nagy adagokat. Lehet köze a túlzott mértékű fogyáshoz? 45kg voltam, most kb 44-42kg lehetek.

Plusz párommal voltam együtt februárban, de rá 5 napra lett vérzésem, így nem hinném hogy terhes lennék. Védekeztünk is és ellenőrizte utána s előtte, hogy minden oké.



márc. 26. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Befolyásolja a menstruációt az alacsony testzsír százalék. A szigorú diéta okozhatta, a terhesség valóban kizárható.


Az alacsony kalóriatartalmú diétától és a fogyástól most késhet az ovulációd, így a menstruacio is.


Biztosan szükség van a szigorú diétára? Nem kell újra cukrot enned, stb, de érdemes az adagokat dúsítani magvakkal, fehérjével, zöldségekkel és hüvelyesekkel.

márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Emésztőrendszeri gyulladásom van, holnap kezelnek, ha tudnak, és utána minden bizonnyal újra el tudom érni a megfelelő sújt. Sosem voltam 45kg-nal több, és mindig is rendszertelen volt a vérzésem, de egy időben szedtem gyógyszer, ami beállította hónap elejére, majd el kellett hagynom, mivel nem bírta a szervezetem, így 15-19ére állt be, kb 2 hónapja. Szóval ezért ijedtem meg, mert eltűnt.
márc. 26. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Így már értem a diéta okát, jobbulást kívánok! Ez esetben tényleg tartani kell. Viszont lehet nem (csak) az új étrend miatt késik a menstruáció, hanem a betegség miatt. A gyulladást érzékeli a női ciklus vezérlése, és úgy ítéli meg, hogy veszély van, nem ovulál időben.
márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok információt! ^^

Remélem minél előbb helyre állok majd.

márc. 26. 18:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Biztosan! :)
márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!