Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fürdőbe odafelé/visszafelé...

Fürdőbe odafelé/visszafelé betét, vagy inkább tampon?

Figyelt kérdés

Kedden megyünk barinőkkel fürdőzni, viszont ma megjött. Az világos, hogy fürdőbe csak tampon használható, viszont az a kérdésem, hogy az odaúton odafelé menet a fürdőbe is már tampont érdemes használni, vagy elég ott átcserélni betétről tamponra? Illetve ugyanúgy visszafelé, hazaúton is maradjon tampon vagy olyakor betét lehet már?

Plusz írják itt (olvastam korábbi kérdéseknél) hogy ha kijövök a vízből mindig csere. Ezt hogy kell elképzelni? Ha pl. fél óránként kijövök pár percre olyankor mindig cseréljek? Vagy hogy működik ez a gyakorlatban?

Nem igazán szoktam tamponozni, alapvetően a betét a szimpibb azért ez a sok kérdés. Ti hogy szoktátok csinálni a fürdőzést ha megvan?

Köszi!



márc. 30. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk menstruáció alatt nem megyek fürdőbe....
márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom neked milyen erős a menstruációd, de negyedik napon meghalnék, ha tampont kellene használjak, olyan gyenge már, hogy fájdalmas kivenni.
márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem elég ha a fürdőben teszed fel a tampont. Hazafelé is mehet a betét, ha az kényelmesebb neked. Menet közben pedig inkább az időtartam és a menzesz erőssége befolyásolja a tamponcserét. Ha addigra nem vérzel erősen, elég 2 óránként cserélni.

Bár arra számíthatsz hogy ilyenkor könnyebben lehet fertőzést elkapni.

márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem vagy hozzászokva a tamponhoz én szoktatásképpen már azt raknék fel és úgy mennék.Én személy szerint nem cseréltem tampont minden egyes vizből kijövetelnél.2 óránként cseréltem. Ha nagyon meg van neked akkor érdemés félóránként óránként rálesni.
márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
30%

Van úszásra tervezett tampon, Swimpon a neve. Én olyat használtam amikor fürdeni mentem. De én egy órát furodtem a Balatonban és utána ki is szedtem, raktam be betetet és mentem haza.


Azóta viszont átálltam menstruacios kehelyre, ezt hasonló módon kell betenni mint a tampont, viszont vakumot képezve nem érintkezik vízzel így sokkal biztonságosabb mint a tampon és sokkal hosszabb ideig bent lehet. Ezt tudom ajánlani

ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én odafelé tampon, közvetlen indulás előtt felteszem, bemegyek vele a vízbe, aztán kijövök és betétre váltok.
ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja egyes, mert menzi alatt megáll az élet 🤣
ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem megyek ilyenkor fürdőbe strandra usziba stb. egyrészt félek hogy ilyenkor összeszedek valamit másrészt pedig betétet használok. ki lehet bírni azt az 5 napot szerintem. helyette viszont sportolni szoktam kirándulni stb. azokat egy megfelelő vastagságú és hosszú betéttel is lehet csinálni ami ugyan kényelmetlen de ez van.
ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!