Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cickafark-palástfű tea...

A cickafark-palástfű tea tényleg hatásos? Már egy ideje nincs meg a menstruációm.

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy ez a tea segít beállítani a ciklust.

Mostanában sokszor hónapokig nem jön meg. Volt amikor 7 hónapig nem jött meg, máskor 4ig. Most sincs egy ideje már.

2 hete már azt hittem meg fog jönni, mert picit rózsaszínesen véreztem, ahogy az elején szokott lenni. De ez általában csak fél-1 napig tart. Aztán abbamaradt, majd pár nap után megint egy kicsit, de azóta megint semmi. Egyszer olyan is volt, hogy majdnem 20 napig megvolt. Szerencsére ez csak egyszer volt, ha jól emlékszem.

Már 19 éves vagyok, régen az első 2 év után beállt tök normálisra. Aztán fogalmam sincs miért felborult az egész. Persze állandóan idegeskedem, de van is okom rá sajnos, nem direkt csinálom :( fogyókúra is volt, de kell is még mert sokat kellene fogynom nagyon.

Terhesség kizárva. Az okozhatja, hogy nem igazán érzem nőnek magam? És sokszor nem akarom, hogy megjöjjön mert a f*xom kivan vele? :) :D

Nőgyógyászhoz nagyon nem akarok menni, rettegek. Talán majd később elmegyek, de most még kicsinek érzem magam, nem akarok menni! Fogamzásgátlót meg végképp nem akarok szedni.

Általában nincsenek görcseim, semmi extra. 7 napig szokott tartani normálisan.

Ihatom ezt a teát? Hogyan kell elkészíteni? Mennyit igyak belőle?


2009. jan. 5. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig mindenképp orvoshoz kell menned! Ne félj tőle nem bánt. Ha gátlásos vagy, ajánlom, hogy keress olyan nőgyógyászt, aki nő. Hidd el nagyon kedves és készséges lesz, nem fog bántani és a vizsgálat még csak fájni sem fog. Az semmiképp nem normális, hogy 19 évesen 7hónapig nem menstruálsz. Ezen a cickafarkfű tea nem fog segíteni. Ha esetleg lelki okai vannak, annak is utánajárnék. Nem hiszem, hogy azért nem jön meg mert nem akarod. Fogyókúra esetén meg akkor szokott probléma lenni, ha drasztikusan sovány vagy és a testzsírszázalékod már kb. 5% alatt van. Ebben az esetben is dokihoz kellene menni, mert ez így nem oké. Sok sikert! Bátorság!
2009. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi most olvasom, hogy sokat kellene még fogynod, akkor nem hiszem, hogy a testzsírszázalékkal van a baj. Ha nem gond megkérdezném, hogy hány kiló vagy és hány centi?
2009. jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A főzet nem fog ártani, ihatod ha kedved tartja, de én nem fűznék túlzott reményeket hozzá. Nőj fel és ronts (vagy oldalogj) be a dokihoz!
2009. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Nem szeretném leírni, de elég alacsony vagyok és sajnos sok rajtam a fölösleg...


Ezért is nem akarok elmenni, mert rettenetesen félek, hogy hogy néz majd rám az orvos, amiért ilyen kövér vagyok :( minden nő csont sovány az utcákon is, csak én nem...


Olyat szerintetek lehet, hogy először csak elmegyek úgy, hogy elbeszélgetünk erről és NEM vizsgál meg? esetleg felír így valami gyógyszert, hogy hátha segít?


És addig is szoknám a helyzetet. Bár már egyszer voltam nődokinál, de akkor lent nem vizsgált meg meg semmi.

Nő nemű nőgyógyászt sajnos nem ismerek itt ahol lakok...

2009. jan. 5. 17:42
 5/8 anonim ***** válasza:

annyi féle nőt látott már a nődoki, h nem fog feltűnni, ha esetleg kicsit kövérkés vagy. gondolom kétszer-háromszor akkorákat is mint te. menj el mindenképp, az tuti, h nem fog rád csúnyán vagy megvetően nézni.

nem pucéran kell bemenni hozzá, beszélgess el vele, mondd el neki, h először vagy ott és rettentően félsz, ő ezt meg fogja érteni és még annál is kedvesebb lesz mint amúgy.

és az sem mellékes, lehet hormonális oka van annak, h kicsit duci vagy. mindenképp menj el, lehet egy csapásra megoldódik mindkét problémád!

2009. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom ezt a teát, megpróbálok egészségesebben nyugodtabban élni kicsit várok és ha nem változik semmi, akkor elmegyek nőgyógyászhoz. Végül is akármi történik egy jó ideig nem látom szóval nem lesz akkora égés :)
2009. jan. 5. 19:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az utolsó válaszolónak is, amit írt. Meg mindenki másnak is :) sokszor nem veszem észre, hogy sokat ennék mégis csak hízok megállás nélkül. Tényleg megérne egy vizsgálatot ez az egész dolog.
2009. jan. 5. 19:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el a dokihoz. Vegyél fel hosszú pulcsit, és abban bemehetsz a vizsgálatra. És mégsem érzed feszélyezve magad, hisz takar és nem kell ott állnod egy szál semmibe. Hidd el a doki nem testedet fogja nézni. A vizsgálat neki meg természetes, ez a munkája. Neki ez olyan, mint neked egy általános mindennapi tevékenységed. Bátorság, de ne várj tovább. 19évesen egy rákszűrés sem árt már!
2009. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!