Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Napi 1 Merckformin XR 500...

Napi 1 Merckformin XR 500 kell szednem+160 g CH diéta és mozgás és még sem fogyok. Mitől lehet ? (IR+PCO+Hashimoto=20kg…)

Figyelt kérdés

A mozgásra + étkezésre 1 éve odafigyelek, a gyógyszert 2 hónapja szedem és még mindig semmi + a ciklusom is újra késik

( 1 évig nem volt majd ősszel újra indult, insitol hatására)

Nem tudom mi tévő legyek, mert nyilván ördögi kör és a felesleg gátolja mind a normál ciklust és az IR javulását és persze lelkileg sem a legjobb érzés a ruha vásárlás, ha értitek :/



#fogyás #Merckformin XR 500 #IR+PCO+Hashimoto
ápr. 1. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg fog az indulni. Ne stresszeld túl magad. Aludj eleget. Kerüld a diétás, zérós, édesítőszeres dolgokat.

A pajzsmirigy hormonjaid mit csinálnak?

ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Merckformin XR 500 -ez a dózis még semmi kb, a kezdő adag, ezt még feljebb szokták emelni 1000-1500 mg-ra. Nekem is így cseszte el az első endokrinológus, akinél voltam, mert kezdetnek ennyit írt fel. Mikor továbbra sem fogytam le évek óta, a 2. kérdezte, hogy miért maradtak meg ennél az adagnál, rögtön felemelte 1500 mg-ra. 3-6 hónap mire elkezdi kifejteni a hatását.


A másik, 160 g Ch. Figyelj ez az általános, mindenkinek ezt írják. Létezik egyéni szénhidrát érzékenység, nekem ez baromi sok volt, még a 140 gramm is. Pedig én nagyon fancy táplálkozástanácsadónál jártam, aki azt mondta nekem, hogy a női hormonháztartásnak minimum ennyire szüksége van. Nem fogytam ezzel sem. Lejjebb vittem először 120,100 grammra, majd ennél is, és kb 60-80 grammra álltam be, ennél stabilan fogyok.

Csináltam az Insumedet is, ott nekem azt mondták, hogy ahhoz hogy a metformin hasson, minimum 60 gramm CH--t be kell vinni, szóval ennél nem szabad lejjebb menni.

A metforminnal még várni kell, hogy hasson. De a CH mennyiséggel azért kísérleteznék. De azért hozzáteszem, én más vagyok, pajzsmiriggyel soha nem volt gondom. Csak IR és PCOS. Nekem a menzeszem teljesen helyreállt, napra pontos, és a ciszták is kitisztultak teljesen a petefészekből.

Én 45 kg-ból 25-öt fogytam, szóval még én is küzdök.

Saxendát fogom megpróbálni végső megoldásként mert falásrohamaim még ritkán vannak, és amikor rámtör rengeteget szedek vissza. Emellé is szednem kell a metformint, csak már 1000 mg-ot. Az étrendem jó, fogyok is, csak hát mivel rohadt sok volt a felesleg ezért nagyon nagyon hosszú ideig kell tartani, és ennél az utolsó 20 kg-nál elfogyott a kitartásom.

ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a metformin terápiás dózisa 1500 mg. Tehát fel kellene emelni a dózist.

A másik, hogy a hízás/fogyás nem a CH bevitelen múlik, hanem a energiabevitelen. Ha több kalóriát viszel be, mint amennyit megeszel, akkor hízol, ha kevesebbet, fogysz.

És ha az ember lecsökkenti a CH-t, de mellette napi 5-6x étkezik, mint ahogy javasolják az IR diétában, akkor hajlamos arra, hogy minden másból viszont többet visz be, és ha az nem csak rost, hanem mondjuk zsír és fehérje, simán kipótolja vele az energiahiányt.

Yazio alkalmazást javaslom, a CH mellett kezd el számolni a kalóriát is.

Plusz azért a fogyás nehezebb dolog, mint a hízás, mivel egy kg zsír elégetéséhez majdnem 8000 kcal mínuszban kell lenni. Ha csak 500 kcal-lal csökkented a napi beviteled, az akkor is 16 nap.

Ellenben egyszerre megenni 3-4 ezer kcal-t nem olyan nehéz….

ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3, 2. vagyok. Már megint a jó öreg kalóriaszámlálás. Akkor ezek szerint ha megeszel 100 kalória csirkemellet, és 100 kalória kenyeret, végülis mindegy. Ugyanúgy reagál mindenre a szervezet, igaz? Az inzulinválasz is ugyanakkora? Ja és mindkettő mindenkinél tökéletesen ugyanúgy szívódik fel, maximálisan 100 kalória, tehát kizárt hogy emésztőrendszeri panaszok közrejátszhatnak a felszívódásban? Lelövöm a poént, nem így van, és ennél azért ez összetettebb.


"a hízás/fogyás nem a CH bevitelen múlik, hanem a energiabevitelen" Ez sem igaz ebben a formában. A hízás/fogyás kérdése elsősorban hormonális, kulcs az inzulin, mert ugye alapvető biológia, hogy fogyás akkor történik, ha az inzulin alacsony. Mi az, amivel ezt legjobban kontrollálhatjuk? A CH bevitellel. Célszerű, hogy az ember ott kezdi, hogy makrókat számol. Fehérje a legalapvetőbb, az hogy életmódtól függően mennyire van szükség, simán ki lehet számolni online kalkulátorokkal. Mivel az izom fenttartása a legenergiaigényesebb, fogyáskor, koplaláskor ehhez nyúl a szervezet először, nem a zsírszövethez. Fogyás esetén mindig szem előtt kell tartani, hogy ne izomból fogyjunk, hanem zsírból, ezért kardinális, hogy elegendő fehérjét vigyünk be. Ezt sem lehet megoldani egy sima kalóriszámlálós diétával, mert itt kb senki sem figyel arra, hogy az elegendő fehérje meglegyen, csak a kalóriákra koncentrál és nem az összetételre.

A CH adott, neki akkor mondjuk 160 gramm, egyénileg ki lehet kísérletezni, hogy érdemes-e ennél lejjebb vinni. És a zsírt hozzá úgy kell alakítani, annyi extra gramm, hogy kijöjjön egy adott napi kalóriakeret, ami a fogyáshoz kell. Na, ezt is ki lehet számolni online kalkulátorokkal.


A fehérje mindig alap, a Ch-t, zsírt érdemes mozgatni ahogy fogy az ember. Makrószámlálás a lényeg, amit keretbe foglal egy napi kalóriabevitel és korántsem mindegy, hogy ezeket a kalóriákat miből viszed be tehát milyen tápanyag összetétellel. A képet még árnyalhatják egyéni érzékenységek, emésztőrendszeri problémák, vitamin és ásványianyag bevitel stb stb.


Ez a napi 5-6 étkezés is a legnagyobb bullshit amit valaha kitaláltak. A lényeg az, hogy minél tovább maradjon alacsony az inzulin, fölesleges ennyiszer triggerelni. Minden étkezés emeli az inzulinszintet, nyilván az összetételétől függ, hogy mennyire, zsír és fehérje a legkevésbé. Ezért csinálják sokan a ketogén diétát.

Én az insumedet csináltam, orvosi felügyelet mellett, ott nekem napi 3 étkezést írtak elő (ebből napi 2 tápszer reggel és este) és 4-6 óránként ehettem csak, hogy minél tovább maradjon lent az inzulin. Nem lehetett köztes étkezés, nasizás, kávézás is max üresen. Mindent, amit meg akartam enni, azt az ebédnél ehettem meg. Nekem eddig ez vált be a legjobban, csak a kalória túl alacsony volt, kb 1000 kalóriakeretem volt naponta és mellette sportolni is szerettem volna, edzeni, ahhoz ez túl kevés volt. Fogyni fogytam vele, de fenntarthatatlan volt, és a tápszerek nagyon drágák. Igazából a tápszerek is csak annyiban segítettek, hogy a reggelit és vacsorát ne kelljen számolnod, adott volt a kalóriamennyiség, és a makrók, neked csak az ebéd összetételével kellett foglalkoznod. Ennyi könnyedség volt, hogy aki utál számolgatni, vagy nagyon tapasztalatlan, annak jó lehet. Most is ugyanezt csinálom, csak a tápszereket étellel váltom ki. Illetve nekem már nem kell vacsora, simán tudok böjtölni. Nekem inkább 1-2 nagyobb étkezésre van szükségem, reggeli és ebéd. Ezért sem volt jó nekem, mert 600 kalóriás ebéd keretet simán túllőttem, viszont este már alig bírtam letuszkolni a tápszert mert nem voltam éhes. Szóval ezt abbahagytam, de sokaknak bevált egyébként.

Amit ebből érdemes tovább vinni, az a napi maximum 3 étkezés, és az, hogy legalább 4-6 óra teljen el az étkezések között. Köztes nasik nélkül. Illetve az, hogy metformin mellett min. 60 gramm CH szükséges, hogy ki tudja fejteni a hatását. Izom megtartásra nagyon kell figyelni, annyi extrát adott még hozzá, hogy ezt mérték kb 2-3 hetente. (Zsírszövet, izom, víz hogyan változik.)

Ez eddig a legértelmesebb diéta szerintem, ha a tápszereket kiváltja az ember megfelelő összetételű étellel, ugyanott van.

ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a többire ne figyeljen, nem kell kiforgatni. De azért azt te is beláthatnád, hogy hiába eszik valaki csak napi 80-100 g CH-t, ha közben más makroból napi 2500 kcal-t visz be, akkor ba.ottul hízni fog ám….
ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is Hashimotoval... :(

Azért jöttem, hogy tájékozódjam.

#2. Ezt hogy érted: "Én 45 kg-ból 25-öt fogytam, szóval még én is küzdök."

45 kg volt az eredeti testsúlyod? És még abból fogytál?

Vagy 45 kg súlyfelesleg volt?

ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
természetesen 45 kg feleslegem volt :)
ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7. Oké! :)
ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!