Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az anti müller hormon...

Ez az anti müller hormon érték már bizonyíték lehet a PCOS-re?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, referencia-tartomány: 0,60-7,40 ng/ml és nekem kereken 7,40 lett. Novemberben a jobb petefészkemben cisztákat làtott a doki, a balban szabályos peteérést.

Minden más értékem, még a pajzsmirigyhormonok is határértéken belül vannak.


Egyedül az IR kivizsgálás van vissza.


Nem tudom mire számítsak, mivel kezelik a PCOSt.



ápr. 3. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az AMH érték nem tartozik a PCOS diagnosztikai kritériumai közé.
ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy 3 felett már utalhat PCOSre. IR tüneteim viszont vannak sajnos, örülnék ha legalabb az beigazolódna, mert legalább azt érezném, tudok valamit tenni végre! :)
ápr. 3. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Utalhat sok minden a PCOS-re, de akkor is meghatározott kritériumai vannak.

Oligo/anovuláció, policisztás petefészek, emelkedett androgénszint klinikai vagy laborjelei. Ebből minimum kettőnek meg kell lenni (plusz az egyéb okokat kizárni). Ha nincs, akkor nem PCOS, akármennyi is az AMH. Ha pedig igen, akkor normál AMH-val is PCOS.

IR pedig lehet PCOS nélkül is.

Egyébként én tényleg PCOS-es vagyok és nekem 18-as az AMH-m.

ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem ezekből csak a cisztákat látta az orvos eddig, a tesztoszteronom is jó.


A 18 az tényleg magas már. :O Mióta kezelnek és miből áll a kezelésed? Diéta , több sport gondolom neked is kell. Nekem is ezt javasolta az endokrinológus, mert túlsúlyos vagyok, szerinte már önmagában a fogyás sokat segítene.

ápr. 3. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

De kettő kell a kritériumok közül. Ha rendszeresen menstruálsz, nem szőrösödsz, nincs férfias hajhullásod, akkor nem vagy PCOS-es.


Én nem vagyok elhízva, sosem voltam. Jelenleg heti 3x sportolok, diétázom, szedem a metformint, de nekem nincs ovulációm, gyógyszert kell szednem hozzá.


Aki elhízott, annak igen, sokat segít a fogyás, akár PCOS-es, akár nem.

ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!