Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy-Két év alatt kialakulhat...

Egy-Két év alatt kialakulhat méhnyakrák?

Figyelt kérdés

202109 hóban voltam utoljára rákszűrésen, az P1 negatív lett. Partnerem sem volt. Aztán 202209 hóban megismertem valakit, akivel együtt jártam, de utólag kiderült, hogy többször megcsalt. Megfertőződésem valahova 202209-202306 hó közé datálható.

2022-ben kimaradt a rákszűrés, fogalmam nincs miért, de 2023.augusztusban pótoltam és LSIL eredményt kaptam HPV gyanúval, itt még nem volt tipizálás, csak egy önteszt, ahol kizárásra került a HPV16 és 18, de egyéb magas kockázatú HPV lett igazolva. 6 hónapos kontrollt javasoltak, ez most történt meg, itt volt HPV tipizálás is (PCR teszt 15 törzs) .


Eredmény :ASC-H és nem zárható ki HSIL


Magas kockázatú HPV-k: 31,33,35, 52,58,39, 45,59


A leleteim alapján úgy tűnik romlott az állapotom. Az egyik nőgyógyász azt javasolta, hogy szoros kontroll, a másik azt, h colposcopia és cintech plus.


Mik az esélyeim ilyen eredménnyel? Meg igazából most mit kellene csinálnom? Lehet, hogy rákos vagyok?



ápr. 18. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Igen, kialakulhat. Jobb biztosra menni, és a 2. orvosra hallgatni. Minél előbb észre van véve a baj, annál nagyobbak a túlélési esélyek ráknál. Később viszont áttétek és egyéb szövödmémyek miatt csak rosszabb. Vannak nagyon gyorsan osztódó rákos sejtek is.
ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nézd, a szoros kontroll mellett belehalni már nem fogsz, bármelyik verzió lesz. Nyilván a méhnyakrák is úgy alakul ki, hogy legutóbb még nem volt, most meg már igen. A kontroll nem akadályozza meg, csak időben észre lesz véve - mint nálad is.
ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Ha jól értem, akkor a 2. verzióban kevesebb ideig kell izgulni, de garantáltan elszenveded műtét kellemetlenségét, esetleges tartós negatív hatásait. Az első verziónál meg tovább húzódik a dolog, de van esély rá hogy elkerülhető a műtét? Tehát több izgulás de csak akkor műtenek ha tényleg muszáj. (Lehet hogy nem jól értelmezem, magyaráztasd el az orvossal.)


Nem vagyok orvos, de én így értem. Attól függően, hogy neked mi a fontos, másik opció lesz a jobb.

ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A leep konizacio már 5 perc és nincsenek szövődmények
ápr. 18. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Úgy ,hogy baromság , amit mondatok. Az orbos szerint a méhnyakrák kialakulásához minimum 5 év kell, de inkább 10-20. És aki itt rémísztgeti az embereket a hülyeséggel,az idióta .Szóval úgy döntöttem,h nem olvasgatom laikusok baromságait
ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6 nagyon-nagy tévedésben vagy. Nekem is volt olyan ismerősöm, hogy épphogy észrevették, hogy rákos, és még a kezelését se kezdték meg, de már el is hunyt... Vannak olyan ráktípusok, amire az orvosok is értetlenül néznek, annyira gyors lefolyásúak és nem a megszokott, amit ismernek. A köznyelv turbóràknak nevezte el, de ez félrevezető, mert sajnos konteósok mással is összekötötték ezt a fogalmat. Ez újfajta és ismeretlen ráktípus viselkedésileg, ami bárhol megjelenhet a testben, sok onkológus találkozott már vele. Nagyon gyors és agresszív.
ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen 10-20 év?

Egy barátnőm évente jár szűrésre. 25 éves. Tavaly a citológiai vizsgálat eltérést mutatott (egy év után ugye, mert évente jár) és már a rák megelőző állapotban volt… műtét volt a vége.

ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!