Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anorexiabol hogy lehet teljese...

Anorexiabol hogy lehet teljesen kigyógyulni?

Figyelt kérdés

2 éve szenvedek benne, 6 hónapja nagyon.

Szeretnék már kikeveredni mert szeptemberben kezdem a gimit és addigra szeretnék jól lenni.

Legyzis segítsetek.

Amúgy lány vagyok 172 cm 50-51 kilo.

Szerintetek ez milyen alkat?

Ui: heti 5 ször edzem súlyozok és vivok, tiszta izom vagyok



ápr. 29. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyél sokat
ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
23%

Szerintem nem vagy súlyosan alultáplált, de az egészséges súlyt sem éred el.

Az anorexia pszichés probléma, ezért kigyógyulni nem lehet belőle. Kitartás, és akaraterő kell, hogy ellenállj az egészségtelen pszichés kényszereknek, amik felbukkannak. Emellett érdemes olyan módszereket is megtanulni, amik csökkentik a stresszt, és segítenek kiegyensúlyozottá tenni az érzelemvilágodat a hétköznapokban. Ha nem engedsz a betegség okozta kényszeres gondolatoknak, de közben máshol levezeted a feszültséget, akkor jó eséllyel a pszichéd a természetes változás során elhagyja ezt az állapotot. Mindig figyelned kell majd magadra, hogy nehogy újra előjöjjön, de az idő teltével ez egyre egyszerűbb lesz. Főleg úgy, hogy még csak 14 vagy. Még vagy hat év, míg a pszichés érésed befejeződik.

ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

2-es, de, lehetséges kigyógyulni belőle, persze nem 2-3 év, inkább 4-5 vagy még több.


Kérdező: keressetek egy jó pszichológust, lehetőleg olyat, aki zavarokkal foglalkozik, esetleg ő maga is étkezési zavaros volt anno, mert Ő érti is, amit elmondasz neki.


Nekem 10 évembe telt, mert a pszichológusaimknak fogalmuk nem volt egy étkezési zavaros gondolatairól. Nem értették, mit mondok nekik, mert sohasem szenvedtek ilyen betegségben, csak mondták azt, amit a neten én is elolvasok.


Amúgy nézz vlogokat már gyógyultaktól. Tabitha Farrer, Hanne Arts, Whatmididnext, de pl Megsy Recovery is érdekes dolgokat mond :)


Nekem ŐK segítettek, mert ők is voltak ED-sek, tudják, milyenek a félelmek, és vannak jó megküzdési ötleteik ellene.


A súlyod már-már egészséges, de a súly semmit nem jelent, én a recoverym után 55-56-ra álltam be, sportolok amikor kedvem van, túrázok, néha úszok, és normálisan eszek, változatosan, MINDENT, és nem számolom a kalóriákat, mert felesleges.

ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként kitartás... pokoli nehéz, de megéri, mert lesz életed. Az most nincs, ez sajnos tény.


Lesz életed, kényszergondolatok, stressz nélkül, nem azzal telnek a napok vagy egy utazás, hogy a kaján feszülsz, esetleg koplalsz, mented estére a kalóriákat és sorolhatnám. EZ nem élet, csak egy 0-24 sh.t és folyamatos szorongás, ami tönkretesz - téged és a környezetedet is.


Ha beszélgetni szeretnél, írj rám nyugodtan.

ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ó, és a sportot hanyagolni kéne, mert mentálisan nem vagy ott, hogy sportolnod kell - heti öt edzés az rengeteg. Az még egy egészséges embernek IS rengeteg és nem, nem vagy"csupa izom".


Én 168 centis vagyok, 50 kilósan úgy nézek ki, mint egy élőhalott, nulla izommal.

ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!