Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kezdtem el használni az...

Most kezdtem el használni az irrigátort. Mivel fertőtlenítsem? Vettem neomangol tablettát, de nagyon drága és nekem minden aktus után ajánlották és már igy is annyit költök gyógyszerekre, hogy ez már nem fér bele.

Figyelt kérdés
Lehet valami más hagyományos módon tisztítani? Hallottam a hipós vizet a gyógyszerész ismondta de nekem bizar. Hallottam már ecetes vizet is. Sima szappanos vízzel vagy a intim mosakodó gélemmel nem jó? Ti hogy csináljátok?
2010. nov. 2. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sima meleg víz, nem forró, olyan 60-70 'C-os.
2010. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért használod? Hacsak nem orvos javasolta, kifejezetten tilos ilyesmit használni.
2010. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Több mint két hónapja bakteriális fertőzéssel szenvedek 3szor kezeltek 10 db-os kúppal ezalatt, így a hüvelyflórámat szeretném helyreállítani. A doki mondta, hogy nem tudja mitől kapom ilyen sűrűn el, így hetente egyszer használjam tejsavas oldattal, plusz aktus után kiöblíteni a hüvleyt
2010. nov. 2. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
VAlőszínűleg a párod fertőz folyamatosan vissza. Egyébként nehogy hypos vízzel mosd ki! Sima meleg víz megfelel erre a célra. A joghurt csodálatos módon helyre állítja a hüvely flórát. Próbáld ki!
2010. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a párom fertőz vissza, 2 hónapja nem voltunk együtt, esélytelen.
2010. nov. 2. 10:10
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez elég hosszú, de érdemes elolvasni. Ha fogyamatosan fertőződsz, akkor mindenképp ki kell hypos vízzel fertőtleníteni. Logikus, hisz visszafertőzhet. Azt is írja, hogy nem szabad túl sokszor használni, mert ezzel is fertőzést idézhetsz elő. Olvasd el, hasznos!

[link]

2010. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a joghurtot sem ajánlanám, hisz nem olyan baktériumok vannak benne, amik megtalálhatóak a hüvelyben. Ez egy tévhit, hogy az is megteszi...
2010. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, igenhasznos, ezt már én is olvastam, mint írtam 2 hónapja szenvedek ettől, így már sztem minden ezzel kapcsolatos cikket elolvastam.
2010. nov. 2. 10:27
 9/13 A kérdező kommentje:
De a hypós víztől nem lesz bajom? Gondolom nem kell annyira nagyon hypós víz. De én ettől a módszertől eléggé tartok.
2010. nov. 2. 10:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Hypo, vagy domestosos víz. Ha nem fertőtleníted, akkor saját magadat fertőzöd vissza. Egyébként van olyan irrigátor, amit ki lehet főzni! Nekem is olyan van, patikában vettem.

Ha 2 hónapja nem sikerült kikezelni, akkor egy alapos kenettenyésztés és hosszabb kúra kell. Inkább használj döderlein flórát visszaállító hüvelykúpot (pl génia 92), mint irrigátort, mert a vizes irrigálás a hüvelyben lévő mikroflórát károsítja. Egyáltalán nem éltél nemi életet 2 hónap alatt?

A törülközőket, fehérneműket is ki kell fertőtleníteni.

2010. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!