Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon legyen vagy inkább...

Tampon legyen vagy inkább maradjon betét? Szerintetek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Már majdnem egy fél éve menstruálok, betétet használok, és zavar, hogy néha áttázok, és néha meg a saját véremben ülök. De nemtudom, hogy mit válasszak, mivel a tamponról is hallottam már egy-két dolgot, pl: az nem jó, mert ha darabokban vérzek azt nem tudja felszivni, beleakadhat a szűzhártyámba (habár az már nincs :P). Szerintetek? Mik a tapasztalaitok? És hogy helyezzem fel a tampont?

12,5 L


2010. nov. 2. 11:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
ns egyszer használtam tampont kivételkor nagyon fájt pedig már nem vok szüz
2010. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Csak egy tanács, a lányomtól hallottam. Amikor első 2-3 nap intenzíven menstruál mini tampont használt, plussz betétet.
2010. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

O.B. mini + tisztasági betét

21/L

2010. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Fájt a kivétel? Akkor valószínű még volt itt az ideje a tamponcserének. A tampon még nem szívta meg magát e

léggé

2010. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

nekem csak tampon, a betét nagyon kényelmetlen, meg kellemetlen is, pont azok miatt amiket leírtál...benne ülök, meg a szagok, pff...undorító...:S

és...egyébként bocs...tudom, h. ez off...de jól értettem, h. 12 évesen már nincs szűzhártyád?? már nem vagy szűz?:S jézus...12 éves vagy...általános iskola 6.oszt.

azt sem tudod, h. most akk betét v tampon, de a szex az megy:S

2010. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Miért véreznél darabokban?!

12,5 évesen már nem vagy szűz?

Ejha

2010. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

A tampon sokkal jobb, mint a betét. Ha jól helyezed fel, nem szabad érezned sem, hogy ott van. Egy kis gyakorlással menni fog! Kivételkor akkor "fájhat" ha nincs tele, így valóban nehezebben jön ki.

Tartsd be a dobozon lévő utasításokat (mennyi időnként kell cserélni, milyen erősségű vérzésre melyiket használd stb.) akkor nem lesz gond. Az átázás esélye csak erős vérzésnél áll fenn, de az is minimális!

2010. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, a szűzhártyám sport miatt szakadt ki :D Rg( ritmikus gimnasztika)
2010. nov. 2. 11:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Én mióta megvan tampont használok, mivel igen intenzíven sportolok, kényelmetlen volt a betét.


Ahhoz, hogy tamponnal ne ázz át, ismerned kell a ciklusodat, hogy mennyi időnként cseréld, illetve meg kell tanulnod jól felrakni, és érezni sem fogod, egyedül a kivétel kicsit problémás, az sem fáj, csak egy kicsit kellemetlen.


22 éves vagyok és még mindig minit használok, nekem elég.


A hogy helyezzem fel kérdésre pedig választ kapsz, minden tamponos dobozban van egy "használati útmutató".


Majd te eldöntöd neked mi a kényelmes, egyéntől függ :)

2010. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt meg honnan tudopd hogy kiszakadt sport közben?!

Azt nem lehet észervenni.

Beszélsz már itt badarságokat :S

2010. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!