Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16évesen érdekes problémák....

16évesen érdekes problémák. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
16 és fél éves lány vagyok akinek az utóbbi egy évbe iszonyatosan szokott fájni a feje. Olyan mintha vmi nyomná a fejemet. Állandóan magas a pulzusom(100-130között). Elég ingerlékeny is vagyok. Egyensúlyérzékem egyenlő a nullával ezt úgy értem, hogy sokszor bármibe hasra esek vagy csak a saját lábamba felbukok de ez így van nem tudom hány éve már...csak már eléggé idegesít. Sportolni nem sportolok csak minden nap olyan 5-10km biciglizek de ha futni kell azt nem bírom pár perc futás után már alig kapok levegőt és szédelgek, ez így van bármilyen megerőltetésnél kivétel a biciglizés(ezt se értem...). Sokszor van hangulatingadozásom. Egyik pillanatba mindenen besértődök másik pillanatba pedig nevetek egyfolytában. Szorongani nem szorongok és mindenkivel jóba vagyok de ha kihívnak pl felelni rögtön kiver a víz és elkezdek izzadni és nem érzem jól magam a bőrömbe. Ha nagyon ideges vagyok mellkasi fájdalmaim vannak gondolom azért mer akkor hirtelen megugrik a pulzusom. De nem értem mért vannak ezek a problémáim. Voltam háziorvosnál de ő csak azt mondta, hogy sokat idegeskedek mostanában és azért van tehát pihenjek. De az utóbbi 2hónapba nem idegeskedek mégis megvannak ezek a "tüneteim".
2010. nov. 2. 13:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem azt leírni, hogy mostanába minden délelöttökön és esténként köhögök. Nem fáj a torkom meg semmi csak úgy erőteljesen köhögök.. Kérem segítsetek mi lehet a bajom mert elég tanácstalan vagyok.
2010. nov. 2. 13:43
 2/11 anonim ***** válasza:
orvoshoz menj el! :O
2010. nov. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég sok probléma egyszerre, amik nem okvetlen függenek össze... teljes kivizsgálásra menj el!
2010. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát először is válts háziorvost, de azonnal.

Mérd meg, hogy a magas pulzus csak így önmagába jelentkezik vagy esetleg a vérnyomásod ingadozik és ez magas vagy alacsony. Ha leesik hirtelen a vérnyomás, okozhat remegést. Ezt egy kardiológus megnézi neked, kérj beutalót az új háziorvosodtól.

Aztán nézessél egy általános vérképet, abból ha bármilyen gyulladás vagy fertőzésed van, kiderül. Külön kérjél inzulin mérést vagy terheléses vércukorvizsgálatot. A remegés ugyanis utalhat hirtelen vércukorszínt emelés vagy csökkenéséhez. Az is lehet, hogy valóban csak stressz okozza, de a magas pulzus aggasztó (szerintem) hiszen egyre jobban fáradni fog a szív hiszen majdnem dupla annyiszor pulzál mint a normál. Ez nem jó, és bármi okozza ezt kezelni kell. Azt mondják, hogy a legjobban a sport segít, nem értem, hogy a biciklizés miért nem enyhíti... lehet más az okozója.

A felelés előtti izzadás szerintem mindenkinél volt:-))

Ct-t kérj esetleg, szóval egy általános kivizsgálás nem árt. Sok minden okozhatja, de azt ne fogadd el, hogy á! semmi, csak sokat idegeskedsz.(max ha lelkileg nyomaszt valami, de ezt neked kell tudnod) Jobbulást!

2010. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

szedj TERMÉSZETES NÖVÉNYBÖL KÉSZŰLT vitaminokat:)

bio patikában biztos találsz..ott van minden féle. hidd el a mesterséges gyógyszer nem segít csak csökkenti:)

2010. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

15:05: Egy daganatos betegséget pl. hogyan gyógyít a természetes vitamin?

Nem ellenségeskedeni szeretnék, okom van rá, hogy ezt írom. (egyensúlyérzékenység nulla..??)Alapos kivizsgálás, és ha valóban semmi szervi problémák nincs, akkor persze lehet vitaminozni.

2010. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tinker Bell ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak leszámítva az egyensúlyzavart, viszont nekem alacsony a vérnyomásom és a gyomrom fájt.


Én is orvosról orvosra jártam. A történetem a következő:


Elküldtek millió egy vérvételre, melyből megállapították, hogy makk egészséges vagyok, minden értékem normális. Majd aztán jött a gyerekneurológus (ekkor még 18 alatt voltam). Ő teljesen lehülyézett, amikor a "mennyi tejterméket, gyümölcsöt, zöldséget eszek" kérdéseire nem volt megfelelő a válaszom, mert nem dekára pontosan annyit ettem belőlük, amennyit ő akart. Lekezelően beszélt velem és semmi hasznát nem láttam az egésznek. Ezután jött a gyomortükrözés, ahol kiderült, hogy nincs fekély a gyomromban, attól nem fájhat. Majd a gyerekorvosom megállapította, hogy nincs semmi komoly, majd kinövöm, vagy az első szüléssel elmúlik. Hát ez biztató egy 15 éves lánynak!

Telt-múlt az idő és a rosszulléteim nem csillapodtak, sőt mostanában csak erősödtek.

Év elején elkezdtem újra ezeket a köröket lefutni. Voltam a kardiológián, volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő és 24 órás EKG, meg volt az EEG vizsgákat. Ezek után a belgyógyász megállapította, hogy nincs semmi komoly. Neurológusnál is voltam, aki a papírra azt írta, hogy nincs semmi elváltozás vagy rendellenesség, de azért Xanaxot írt fel, méghozzá kezdésnek 3 havit. És ekkor mondtam azt, hogy köszönöm szépen, de én 20 évesen még nem fogok nyugtatót szedni napi rendszerességgel!

Elmondanám, hogy nem vagyok egy stresszelős fajta, tehát az kilőve.

Elegem volt a sok tortúrából!

Még ma is vannak rosszulléteim, de ezeket már valamelyest kontrollálni tudom és nem ájulok el.

Én csak azt tudom mondani, hogy a saját megnyugtatásod miatt menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki magad. Nagy valószínűséggel nem fognak nálad sem találni semmit és ezt remélem is, viszont megoldást sem fognak adni a problémádra.


Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, de le szerettem volna írni, hogy tudd, mire számíts!


Minden jót!

2010. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18:17 Sajnálom, hogy mindez megtörténik veled (is)

Sajnos az egészségügyről megvan nekem is a saját véleményem. Sok helyre küldözgettek engem is, de nem adtam fel (más egészségügyi problémám volt) és év elejétől mostanáig aztán sikerült elérnem, hogy meg is műtöttek. Ha nem erőltetem, valószínű nagyobb baj történik. Ezért a kérdezőt nem befolyásolnám olyan szinten, hogy menj de úgysem találnak semmit, hanem menj, és harcold ki magadnak a vizsgálatokat. Sokszor csak a dokik hozzáállásától függ, lehet szerencséje.


Amúgy elképesztő, hogy 20 éves vagy és felírják a Xanaxot. Még jó, hogy nem szeded, én sem szedném. Műtét előtt kaptam én is egyet, be is vettem és annyira kiütött, mintha bekápszereztem volna. Soha nem szednék ilyesmit. Nem értem miért ez a dokik választása, és mi az, hogy 3 hónapig? utána már depis lennél és akkor másikat írnak fel???? Hihetetlen. Bocsi az offért, de nem bírtam ki.

Remélem minden jóra fordul nálad is és a kérdezőnél is.

2010. nov. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tinker Bell ***** válasza:

Köszönöm, aranyos vagy!

Azért sem szedtem be, mert nem akarok 20 évesen nyugtatón élni. Meg azért sem, mert több kárt okoz mint hasznot! Elolvastam a betegtájékoztatót és mellékhatásként azok voltak felsorolva, mint amikre felírják a dokik! Depresszió, hangulatingadozás, fáradékonyság...

A legszebb az egészben, hogy nekem semmi ilyen panaszom nem volt soha! Sőt! Alapvetően egy mindig vidám, mosolygós ember vagyok és az ismerőseim, azt hiszik baj van, ha nincs az arcomon mosoly....


Kérdező!

Remélem írsz majd, hogy mi van veled! Tudtál-e vizsgálatokra bejelentkezni!


Minden jót!

2010. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tinker Bell ***** válasza:

Ja és függőséget okoz!

Mármint a Xanax!

2010. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!