Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van most több pattanásom...

Miért van most több pattanásom, mint tini koromban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, tini koromban szinte semmi problémám nem volt a pattanásokkal, havonta mondjuk volt egy, de lehet sokat mondok. Néha használtam egy Avonos lehúzható arcmaszkot és minden nap tonikoztam, hogy tiszta legyen a bőröm. Most pedig egyik pattanás jön a másik után. Szerencsére nem nagyon durva a helyzet, de elég idegesítő. Szoktam sminkelni, bár alapozót nem használok, rendszeresen tisztítom a bőröm (napi kétszer arclemosóval), este tonik, hetente egyszer arcradír, és a sminkemet is mindig lemosom. Minőségi, bár nem luxuskategóriás termékeket használok. Mit csinálok rosszul, mi a baj? Annyira nem komoly a probléma, hogy bőrgyógyászhoz menjek.
2010. nov. 13. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem megfelelö étkezés,stressz,túl sok nasi is kiválthat pattit.A vichy normaderm tri-aktivot kipróbálhatnád ha még nem tetted,most a 30ml-es asszem elég jo árban van.Ha az sem használ akkor jöhet a börgyúgyász.Ahogy látom nem az arctisztitásoddal van baj,mert azt szépen elvégzed mindig.
2010. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Okok

A pattanásos bőr kialakulásának oka lehet genetikai, pszichés és hormonális. Nyilván, akiknek a szülei is szenvedtek pattanásoktól ifjúkorukban, azoknál nagyobb eséllyel alakulnak ki hasonló elváltozások, de ez természetesen nem törvényszerű.

A bőr állapota lelki tényezőktől is függ, hiszen különböző stresszhelyzetekre, nyugtalan időszakokra a bőrünk is reagál valamiképpen. Bár az acne nem betegség, a kamaszok amúgy is zűrös lelkiállapota miatt mindenképpen komolyan kell foglalkozni vele.

A fiúk gyakrabban pattanásosak, mint a lányok, ez pedig a hormonhatásoknak köszönhető. Az acne kialakulásában ugyanis az egyik legnagyobb szerepet a férfi nemi hormonok (androgének) fokozott termelése játssza. Ezek a kamaszkorban jelentősebb mennyiségben képződnek, és leginkább az arcon, a vállon, a háton és a mellkason található faggyúmirigyek termelését serkentik.

2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!