Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátotok/családtagotok/isme...

A barátotok/családtagotok/ismerősötök között van olyan aki azt hiszi, hogy a hüvelygomba nemi úton terjed?

Figyelt kérdés

Lassan inkább el se mondom senkinek, sajnos én elég fogékony vagyok rá pedig igyekszem megelőzni (pamut-nem szűk ruhák, nem nagyon járok strandra, nyilvános wc-t igyekszem mellőzni, tisztálkodom rendesen), mégis viszonylag gyakran van és futkoshatok nőgyógyászhoz.


Egyes okosok szerint ebből kifolyólag qrva vagyok, mert ott lent szerintük csak akkor lesz beteg valaki, ha b*szik fűvel-fával. Pedig lassan egy éve se barátom, se senkim. A volt barátom is azt hitte hogy megcsaltam, amikor egy közös nyaralás után elkaptam valamit.. a nagymamák okoskodásáról nem is beszélve..


2010. nov. 16. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondom,hogy a hüvelygomba csak nemi úton terjedhet,mert így nem igaz.De sokszor nemi úton kapjuk el.Én például amíg a férjem nem kezeltette magát a gombával,engem állandóan visszafertőzött hiába használtam kúpot,kenőcsöket..Az a gond,hogy a legtöbb férfi nem is tudja,hogy vissza tudja fertőzni a barátnőjét,mert nekik nincs tünetük.

De el lehet kapni a gombát rossz minőségű fehérneműtől,nyilvános Wc-ről,strandról vagy csak egyszerűen mindig is benne lappang az emberben és egy kiváltó ok miatt előjön..

2010. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, inkább azzal foglalkozz, miért nem bírsz tőle megszabadulni. Ez nem fogékonyság kérdése, valami okozza. Néhány példa:

-tisztasági betétek (főleg az illatos)

-intim lemosók, törlőkendők

-antibiotikum

-fog. gátló (mondjuk ha nincs barátod, gondolom, nem szeded)

-nemespenészes sajtok

-rejtett cukorbetegség, magas vércukorszint

-candida


De lehet, hogy nőgyógyászt kéne váltanod.

2010. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most váltottam nőgyógyászt.

Van a családomban cukorbeteg, szóval lehet, hogy amiatt lesz, intim lemosót nem használok, tisztasági betétet is ritkán, esetleg a rendes betét lehet az oka, tampont is alig használok.

2010. nov. 17. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen hülye parasztokat.. --"

13 éves vagyok és mégis hüvelygombám van. Éppen harcolok ellene canestennel. De nem igaz,h egyes bunkó parasztok ezt gondolják. 13 évesen,hogy a francba élnék nemi életet? --"

2010. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!