Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon félek a nőgyógyásztól!...

Nagyon félek a nőgyógyásztól! Mit fog csinálni velem?

Figyelt kérdés
ez lesz az első
2009. jan. 15. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell. Én 18 évesen voltam először szűzen nőgyógyásznál, úgy, hogy gyerekkoromban volt egy furcsa balesetem, ezért meg kellett műteni a hüvelyem, és a végbelem, ezért nagyon féltem az egésztől. Nálam jobban nem hiszem, hogy bárki rettegett volna. De felesleges volt. Az orvos nagyon kedves volt, nem éreztem azt, hogy kényelmetlen lenne beszélnem a problémáimról. Pár alap kérdést tesz fel. Mikor menstruáltál először, mikor utoljára, élsz-e szexuális életet, mivel védekezel. Aztán kiküld egy kis szobába levetkőzni, vagy paraván mögé, ez helyenként változó. Leveszed a nadrágodat, a bugyidat, aztán behívnak. Felfekszel az asztalra, ő majd segít úgy elhelyezkedni, hogy a legmegfelelőbb legyen a vizsgálathoz. Kézzel áttapintja a nemi szerved kívülről. Utána beteszi a kacsát (ha rendes a doki, akkor langyos vízzel felmelegíti, így nem kényelmetlen), aztán vesz kenetet, amit én nem éreztem. Utána kiveszi a kacsát, és felnyúl egy-vagy két ujjal a hüvelyedbe, a másik kezeddel meg megnyomkodja a hasad. Nekem ez volt a legrosszabb része, de ez is túlélhető. Én el sem hittem, hogy ettől féltem ennyire. Biztos sokat számít az orvos személye, és nekem szerencsém volt, mert az sztk-ban kifogtam egy nagyon rendes dokit. Ja és vizsgálat után visszaküld felöltözni, utána meg megbeszélitek a teendőket, megkapod a leletet. Ha nem szeretnél félig meztelenül elmenni az asztalig, akkor vegyél fel szoknyát, azt nem kell levetni. Bár szerintem felesleges, miután felfekszel, úgyis kitárulkozol.


Remélem segítettem. Hidd el érdemesebb minél előbb elmenni, ha gond van. És nem kell félni. Persze van kellemesebb hely is a földön, de én inkább megyek 5-ször nőgyógyászhoz, mint egyszer fogorvoshoz. Sok bátorságot!

2009. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2009. jan. 15. 18:55
 3/3 anonim válasza:

Nekem most merült fel a nőgyógyász téma . Halál parám van. 15 leszek , és nem igazán lennék oda az ötletért h bennem turkáljon egy doki. Ultrahang és a többi ilyen még okés. Egyszer a bőrgyógyász át küldött nő gyógyászhoz h írjon fel az arcom miatt fogamzásgátlót .(még 13 voltam) Át mentünk ( a bátyám volt a kisérő) és el kezdett kérdezgetni :D addig nem volt gáz , csak mindenbe bele kötött. Aztán el kezdi h meg kéne vizsgálni. Mondja fáradjak a kisszobába és vetközzek le... meg h VÉGBÉLEN ÁT KELL MEGVIZSGÁLNI... nem kellett több. a pánik el uralkodott rajtam . én tiszte idegbeteg lettem. ki mentem a folyosóra meg dokinak megmondtam h biztos h nem . bátyám vissza ment vele beszélni. addig én meg gondoltam egyet és el sprinteltem :D Aztán mikor már el húztam a csíkot akkor jutott eszébe h ja hoppá nem is kell ez a vizsgálat , mennyek vissza el mondja h hogy szedjem a gyógyszert. de akkor már messze jártam.


Jó ez csak én vagyok. De akkor is , ha nem akarsz valamit akk te dönts ,és na hagyd h más parancsoljon.

2010. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!