Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt valaki elmagyarázná?

Ezt valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Na az a helyzet, hogy vannak emberek, akik, ha vért látnak elájulnak. És ha egy nő ilyen, akkor mit csinál a havi vérzésnél? Minden betét/tampon cserénél összeesik? Vagy mi? Egyáltalán hogy cseréli ki, ha a vér látványától elájul?
2010. nov. 29. 16:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez pszichés alapon lehet. Én nem vagyok rosszul a vértől. Ha megvágom magam, vagy vért vesznek az sem okoz gondot, vagy ha másnál történik ez. De amikor betétet kell cserélni, akkor rám jön rosszullét és ájulásos érzés. Korábban volt egy kaparásom, amikor szerencsén múlt, hogy túléltem. Évekig éreztem az utóhatást. Majd ez megszűnt, de a pszichés hatása az nem.
2010. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Én nem ájulok el a vér látványától, de rosszul leszek. De menstuációnál furcsa módon nem zavar, viszont ha megvágom a kezem, rosszul leszek. Talán tényleg azért, mert ez a természet rendje...(ha megvágom a kezemet, az nem természetes...)
2010. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Pillanatok alatt el lehet végezni ezt a műveletet, mielőtt még elájulna. Sőt nézegetni sem kell! :-)
2010. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
akkor más tudatállpotban van. megoldja akkor.
2010. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Én a vérvételeken minimum 2X ájulok el. De amikor megvan,akkor semmi bajom,csak a szag nem kellemes.
2010. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Oxa ***** válasza:
0%

Legyünk logikusak! :)


1, Ha úgy vágjuk meg magunkat, hogy a seb csak kicsi, akkor ugye nem fogunk elvérezni, és minél előbb ellátjuk a sebet, annál hamarabb szabadulunk meg a vér látványától. És persze a seb is hamarabb kezdhet gyógyulni!


2, Ami seb olyan mértékű, hogy ömlik a vér, ott pedig első utunk a kórházba/SZTK sebészetére/stb. vezessen, ahol minél hamarabb eltudnak látni!

Sok esetben praktikusabb a szomszédot kicsengetni, vagy valami autóst megállítani az utcán, mert a mentők az esetek többségében mire kiérnek, belehal az ember!


3, A vérvételnél nem kell félni, mivel azt az adott doktornő vagy nővér felügyeli. Bennem volt egy kis para anno a vérvételtől, aztán rájöttem, hogyha ráharapok a hüvelykujjamra akkor baromira nem a tűvel meg a vérrel fogok törődni!

És talán két vérvétel után abszolút nem is érdekelt!


Kiskoromban az oltásoknál a tűvel voltam úgy, hogy el kell menekülnöm előle. Aztán amikor mondta az énektanárom, hogyha előbb megyek be, akkor nem fáj és hamarabb végzek, akkor ez szikra volt, és utána nem érdekelt az oltás sem!



Azt csak halkan jegyezném meg, hogy vérvétel után érdemes a vénánkat megnézni! Amíg csak belilul, addig nincsen nagy vész!

Ha ez a lila folt elkezd terjedni, akkor meg kell keresni az orvost, mert ott különféle problémák előfordulhatnak!


Nagyon ritka esetben előfordulhat vérmérgezés. Ekkor elindul a piros csík. Na, ilyenkor a lehető leghamarabb tűzzünk el egy kórházba!

2010. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
71%
Oxa, Neked annyi eszed van, mint egy marék döglött molylepkének. Ilyen válaszokat adni...
2010. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Oxa ***** válasza:
Ne nyalj! Nincs még az oldalon barátlista! Köszi!
2010. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
xDDDD úristen xD Neked tényleg semmi eszed :D
2010. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!