Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka a visszatero...

Mi lehet az oka a visszatero felfazasnak, es a szinten visszatero gombas fertozesnek? Altalaban egyszerre jelentkeznek.

Figyelt kérdés
most is ezekkel szenvedek, a canesten nem hasznal, a gyogyteak nem hasznalnak. elmentem orvoshoz, vizelettenyesztest vegeznek, hetfore varhato az eredmeny, de mar adtak antibiotikumot. nehany honappal ezelott ugyanez volt a problema, es akkor is csak antibiotikumot adtak. jogosan kerek teljes kivizsgalast, h mi lehet az oka a visszateresnek?
2010. dec. 3. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok általában jobban legyengítik a szervezetet, így ezzel párhuzamosan azonnal szokott a gomba jelentkezni a hüvelyben, mert az antibiotikum ott is kiirtja a hasznos baciflórát. A felfázásra még talán oda tudsz figyelni a melegebb öltözködéssel, és így kiküszöbölheted a gombát is.

Gombára nekem sem vált be semmi, amikor kismama voltam. 6 hónapig sportoltam vele. Itt találtam egyszer, hogy vki cickafark teát javasolt hüvelyöblítésre és ülőfürdőnek is. Azt próbáltam ki, és 3 nap alatt teljesen helyrehozott. Utána pedig a genia92 hüvelykúpot használtam, ami tejsavas, és segít helyreállítani odabent a rendet, ha már eltűnt a gomba. De asszem van ennél jobb is a DM-ben, csak a nevére nem emlékszem.

2010. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta, az antibiotikum legyengíti az immunrendszert, kiirtja a hasznos baktériumokat is, így utat enged a gombás fertőzés elterjedésének. Szedj minél kevesebb gyógyszert. Nekem évekig volt visszatérő "vendégem", majd megelégeltem, és jobban utána olvastam a témának.

Van a Lactacydnak egy hüvely irrigálója, ilyen kis műanyag doboz. Azt előszedtem, kifőztem minden használat előtt, beletettem lefőzött, leszűrt, és langyosra hűtött kamilla teát. És ezzel öblögettem magamat. Annyit csináltam belőle, hogy 1 bögrével inni is tudjak. Ezt minden reggel és este 1 héten át. Kicsit előjöttek a pattanásaim, de 5 nap alatt elmúlt teljesen a gomba, és akkor nem is szedtem be semmilyen gyógyszert.

Évente kb. 1x előjön, akkor általában így kezelem magamat, és beválik.

Amúgy meg tiszta, csak erre a célra használatos törölközővel mosom magam ott alul. Mindent 60 fokon mosok, a ruháimat is.

Intim mosakodásra meg szintén a Lactacyd-nak van egy ilyen mousse nevű tisztálkodója, ami majdnem olyan, mint a folyadék, csak hab formájában. Nem olyan koncentrált. Nekem jobban bejött.

Sok sikert!

2010. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszak amikor télen-nyáron rendszeresen fel voltam fázva legalábbis úgy érzetem, pedig melegen öltözködtem, orvosnál többször voltam vizelettel, mindig azt mondta nincs semmi gond, pedig minden pisilés után rázott a hideg, semmi másra nem vágytam csak egy forró fürdőre. Jelenleg sajnos munkanélküli vagyok, leginkább itthon vagyok, és mostanában nincs is ilyen gondom.

Kiskoromban többször voltam szintén felfázás miatt azt hiszem urulogusnál.

Kozmetikus vagyok amúgy és van egy nagyon jó gyógynövényes könyvem, itt húgyúti megbetegedésekre a következő gyógynövényeket ajánlják: apróbojtorján, cickafark, csalán, fagyöngy, iglicgyökér, kamilla, kerekrepkény, medveszőlő, nyírfalevél, porcikafű, zsurló.

A cickafark külsőleg (fürdő, öblögetés) gyulladásgátló, antiszeptikus.

Kamillavirág: gyulladásgátló, görcsoldó, szélhajtó, emésztésjavító, gyomor-és bélhurut, légzőszervi hurut kezelése; külsőleg borogatásra, öblögetésre gyulladásgátló.

Medveszőlőlevél antibakteriális, húgyúti fertőtlenítő, vizelethajtó.

Nyírfalevél: hatás: vízhajtó, vese-, húgyúti fertőzésekre, köszvény-, reumakezelésekre, hajhullásgátló, tisztító kúrához teakeverékbe.

Porcikafű: vizelethajtó, főleg krónikus húgyúti gyulladásra, hólyaghurutra.

Zsurló: vizelethajtó, ödémás tünetekre, enyhe húgyúti fertőtlenítő, vesekőhajtó, köszvény, krónikus ízületi bántalmak kezelése.

De én mielőtt bármit is csinálnék konzultálnék róla orvossal, még a végén félrekezeled magad.

Nekem hüvelygombára használt a Canesten kúp és krém.

2010. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszokat.

iszom a cickafarkat (is) ugyanis rendszertelen a menszeszem. medveszolot ittam azonnal, h eszrevettem a tuneteket, de egyre romlott, ezert mentem orvoshoz, nem birtam tovabb. meg a viszketes sem javul a canesten ellenere, ezzel kezdodott egyebkent. antibiotikumot csak ma kaptam.

2010. dec. 3. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
a párod szex közben visszafertőz, mivel őt nem kezelik....
2010. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kozmetikus vagyok.

NEM INNI kéne a cickafarkat.... hanem külsőleg alkalmazni (ÜLŐFÜRDŐ)!!!!!

De az is könnyen lehet, hogy a párod folyamatosan újrafertőz, a nőgy. szoktak a partnernek is gyógyszert írni (legalábbis az enyém).

2010. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindig kezelve van o is...
2010. dec. 3. 19:48
 8/8 A kérdező kommentje:
ma kiderult, candidam van, nem bakterialis fertozes. ha ebben is tudtok segiteni esetleg, azt nagyon megkoszonnem
2010. dec. 6. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!