Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért görcsölök ennyire és...

Miért görcsölök ennyire és miért hánytam a menstruáció első napján? Eddig nem fordult elő ilyen. És ebben a hónapban már többször görcsöltem menstruáció nélkül is, igaz azok gyengék voltak. Keressek nőgyógyászt?

Figyelt kérdés
20 éves, szűz lány vagyok. Még nem jártam nőgyógyásznál sem. Félek. Jó lenne ha valaki tudna valami tanáccsal szolgálni. Az elmúlt hónapban többször éreztem alhasi görcsöket, igaz ezek eléggé gyengék voltak, viszont két napja megjött a mensesem és nagyon erősen görcsöltem szinte egész nap és ezt erős hányás és remegés is kísérte. Egyszerűen a felállás is nehezemre esett. Vettem be B6 vitamint és görcsoldót. Ezektől a tünetek enyhültek. Igaz görcsölni most is görcsölök viszont ez már elviselhető. Korábban még nem fordult elő velem ennyire erős rosszullét a menstruáció idején. És újabban a ciklusom is rendszertelen. Hol megjön már 22 napra hol meg csak 32-re. Amúgy tampont használok, lehet ehhez is valami köze a rosszullétnek? Állhat emögött komolyabb probléma? Keressek egy nőgyógyászt? Félek, még szűz vagyok és nőgyógyásznál sem jártam eddig.
2009. jan. 17. 21:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Tényleg jól jönne néhány jó tanács, hogy most mit csináljak.
2009. jan. 17. 21:09
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok, ezért ha megjön, első nap, vagy amint görcsölni kezdek, beveszek 1 db 50mg-os Cataflamot. Ha ez kevés, egy óra múlva mégegyet. Ez teljesen elmúlasztja és nálam a vérzés erősségét sem befolyásolja. kb. 4-6 óra múlva megy ki a hatása, amikor ismét beveszek egyet. A hányás, rosszullét az erős görcs miatt van, de ha időben (nem amikor már nagyon görcsöl) beveszem a gyógyszert, akkor gyakorlatilag meg sem érzem. Az enyhébb napokon meg nem is kell szedni, elég a B6 vitamin. Én ezt tanácsolom, ha kipróbálod, azzal nem veszítesz. A görcsoldók nekem nem váltak be sajnos. Viszont a Cataflam a legerősebb, abból mindenképp csak annyit, amennyi szükséges, de egy nap legfeljebb 4-et. Nekem ezt nőgyógyász tanácsolta, de ha ez sem válik be, akkor fordulj orvoshoz vele, nem szabad félni tőle, mert később rosszabb lehet.

2009. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kösz a tanácsot
2009. jan. 17. 21:34
 4/8 anonim válasza:
100%
Nincs mit! :)
2009. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásztól ne félj, meg tud vizsgálni úgy is, hogy nem tesz kárt benned. Csak mindenképpen mondd meg, hogy szűz vagy. Nagyon együtt érzek veled, én is végigkínlódtam a menzeszt 10-től 23 éves koromig. Volt, hogy elájultam a fájdalomtól, máskor egész napra ágyhoz kötött, borzalmas volt. Szülések után viszont szépen lassan elmaradoztak a görcsök. Nem mindenkinél van így, de ne aggódj, enyhülni fog. Nekem annó a Meristin vált be, most ha jól tudom az Algopyrinnek van M-es változata, ami jó rá, de a doki segíteni fog gyógyszert választani. Egész jó még ilyenkor a borogatás a pocakra, például egy forróvizes palackkal összekucorodni. Tapasztald ki, mi esik jól.

A tampontól nem lehet bajod, ha rendes időközönként cseréled. Ha valaki túl sokáig tartja bent (nem néhány óráról van szó) annak okozhat nagyon súlyos mérgezést, de ez tényleg ritka.

2009. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat és a nyugtatást, bátorítást
2009. jan. 17. 22:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha felkeresem a nőgyógyászt milyen vizsgálatokra számíthatok?
2009. jan. 17. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!!! Én is 20 vagyok és hasonló problémákkal...amikor először előfordult nagyon megijedtem de már vagy fél éve minden hónapba előjön...s persze a görcsoldók nem hatnak!! Ez a cataflam jó ötlet majd kipróbálom ....
2009. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!