Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ebben a helyzetben,...

Normális ebben a helyzetben, hogy 2 havonta menstruálok? (20/L)

Figyelt kérdés

Július óta 2 havonta jön meg a menzeszem. Tudom, hogy a sok változás előidézheti ezt, de a 2 hónap nagyon pontos.


A következők zajlottak július óta az életemben:

* Elköltöztem másik városba

* Másik egyetemre mentem

* 20kg-ot fogytam

* A közérzetem pozitív irányba fordult

* 2 hónapja párkapcsolatom van (első kapcsolat)

* A párommal 1 hónapja van szexuális életünk


Félek, hogy valami komolyabb gond lehet, a ciklusom pontos (hajszál pontosan 2 hónap), a vérzésem 5 napig tart, az első 3 napban nagyon erős. Szokott lenni fehér folyásom (nem számottevő), ami tiszta és szagtalan.


A menzeszem 11 éves koromban jött meg, addig rendszeresen, minden hónapban jelentkezett.


A párommal védekezés nélkül is voltunk együtt kétszer (tudom, hogy felelőtlenség, de mivel ő is tapasztalatlan, az óvszer egyfajta szorongást ébreszt benne, és összemegy az erekciója), megszakítással. Nem hinném, hogy ennek lehetne következménye, duci is vagyok, a családomban is mindenki nehezen esett teherbe.


Szerintetek keressek fel nőgyógyászt? Bébi miatt nem aggódom, de félek, hogy esetleg az egyik petefészkemmel van valami gond. Nem voltam még nőgyógyásznál.


2010. dec. 7. 12:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el nődokihoz!

Nem csak azért, mert lehet, hogy probléma van, hanem mert amúgy is ennyi idősen már fontos a rendszeres szűrővizsgálat.

2010. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!