Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek diagnosztizáltak...

Akinek diagnosztizáltak HPV-t, annak sikerült meggyógyulnia? Van olyan HPV-s állapot, ami már menthetetlen? Ha igen, akkor mik a tünetek? 19/L

Figyelt kérdés
Nekem nincsen semmilyen tünetem, de olvastam róla, hogy lappanghat is akár évekig. Én még várom a vizsgálat eredményét, nagyon félek...
2010. dec. 7. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A HPV sosem tűnik el, ha egyszer megfertőződtél. De a HPV fertőzés nem egyenlő a méhnyakrákkal. Szűrésre kell járni, és ha vmit okoz a vírus, akkor időben lehet kezelni.
2010. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mégis mitől félsz? Ez nem AIDS, csak divatba jött. De eddig is volt, ezután is lett, annyi előnyöd van most, hogy ha tudsz róla, akkor figyelhetsz is rá. Ez nem olyasmi, amitől félni kell, hanem olyan, amiről tudni. Amúgy nem gyógyítható.
2010. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy a HPV nem gyógyítható, hanem életünk végéig bennünk van? Sok ismerősöm van, akinek már rendesen kimutatták, hogy megvan a vírus. Ez volt mindegyikőjüknek 10 éven belül. Akinek 10 éve állapították meg, annak is csak egy szemölcse volt, azt leszedette, eddig soha más tünete, panasza nem volt vele. Jár mindegyikőjük szűrésekre, azt kész. Aztán majd lehet, hogy 50-60 éves korukban lesz belőle rák. :( De lehet, hogy soha.
2010. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha magas rizikójú HPV-t találnak, érdemes gyakrabban (félévente) szűrésre menni. Más teendő nincs, ha problémát okoz, a szűrésen kiderül, és időben kezelve nem alakul ki a rák.
2010. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is volt (talán van is) HPV-m, ráadásul a legdurvább. Kaptam rá immunerősítő gyógyszert, amilyet az AIDS-esek kapnak. Aztán elmentem természetgyógyászhoz és azt mondta azonnal hagyjam abba a szedését, mert méreg. Ő azt mondta, hogy a HPV egy mindenkiben előforduló vírus, ami éppen hogy segíti a gyógyulást. Nem tudom, de azt igen, hogy rákkal riogatni nagy felelőtlenség, mert a rák alapvetően lelki okok miatt alakul ki. A legutoldó eredményem P2, attól függetlenül, hogy HPV-m volt. A védóoltás pedig megint csak a gyógyszergyártóknak biznisz, akár csak a sertésinfl. elleni vakcina. Abból sem lett semmi... egyébként próbálj egészségesen élni, SOK C VITAMIN napi 1000-2000 mg és nem lesz semmi gond.
2010. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!