Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy a mostani...

Miért van az, hogy a mostani kismamák a terhességük első percétől állandóan fáradtak és álmosak? Mi okozza és meddig tarthat még ez az állapot. Teljesen egyedül érzem magam!

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert a mai fiataloknak sokkal rosszabb az immunrendszerük, a teherbíró-képességük,mint az előző generációnak.

Divatosan esznek,keveset mozognak,ez is közrejátszhat benne.

2011. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Háááát, én előző hetekben egyedül felástam az egész kertet, felaprítottam három fa ágait, behordtam a pincébe, úgyhogy nem vagyok tápos, de aztán... Fogalmam sem volt róla, hogy terhes vagyok, de jött az iszonyú fáradtság. Nem hinném, hogy arról van szó, amiről írt az első. Sokkal inkább a hormonok dolgoznak.
2011. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a hormonokra gyanakszom.

Mindig sportos, erős, két lábbal a földön járó nő voltam, pl.édesapámmal kettesben betonoztuk le a kocsibejárót, 9 m3 sódert + a cementet kevertem ki egyedül betonnak (persze géppel, de bele kellett lapátolni!), odatalicskáztam neki, ő pedig beöntötte, simította, amíg a következő adagot készítettem. Aki csinált már ilyet, tudja, hogy nem kis fizikai munka, még férfiaknak sem. Ehhez képest, a terhességem első heteiben mindenhová lerogytam, olyan fáradt, erőtlen voltam. Az auchanban bevásárlás közben a férjem szedett ki az italospolcról egy rekeszt, azon ülve pihengettem, mert jártányi erőm sem maradt. Viszont alig voltam 11-12 hetes, amikor már egy kétajtós tömörfa szekrényt cipeltünk a férjemmel a házból a garázsba :=), szóval, elég hamar erőre kaptam, pocak ide vagy oda. Aztán persze nem bírtunk magunkkal és mire a baba megérkezett, be akartuk fejezni a házátalakítást, úgyhogy az utolsó hónapban meg sem tudnám számolni, hogy hány doboz csempét, padlólapot vittem fel az emeletre a kocsiból, szépen, egyenként, nehogy ártsak a babámnak.

Szóval, sok mindent lehet rám mondani, de hogy elhagynám magam, azt biztosan nem, mégsem éreztem azóta sem olyan rettenetes fáradtságot, mint anno a babavárás első heteiben.

2011. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a mostani kismamák fáradékonyak az első harmadban, ez mindig is szerepelt a terhességről szóló tankönyvekben. Normális a jelenség részben hormonhatás miatt, részben pedig azért, mert megnövekszik a keringő vérmennyiség ("bővül az útja" a lepényen át a magzathoz)és ez relatív vérszegénységet okoz sokaknál. A vörösvértestek nem mindig tudnak elég gyorsan megszaporodni az igénynek megfelelően, ezért is kell sok kismamának vaskészítmény.
2011. febr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!