Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan választottatok magatokn...

Hogyan választottatok magatoknak nőgyógyász? Mik voltak a fő szempontok, mi történik egy kivizsgáláson, nem vagy szégyenlős az orvosod előtt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezősködj, ki, kihez jár, mi a véleménye róla? Neked szimpatikus-e? Úgy érzed meg tudsz nyílni előtte, mindent elmondasz majd neki? Ezeket a szempontokat vedd figyelembe.
2010. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem kellett sokat gondolkoznom, egyértelmű volt, hogy anya nőgyógyászához megyek,mert mikor születtem ő mentette meg az életemet, és anyáét is!:) szinte csoda, hogy vagyok... nem volt kérdés, hogy ő lesz a nőgyógyászom:)


valamilyen szinten minden alkalom kellemetlen, hisz le kell vetkőznöd, pedig semmi ok rá, ő nem úgy néz rád!


22L

2010. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én először találomra választottam, de nagyon bunkó volt. Utána mentem másikhoz, az még szörnyűbb volt, így megkérdeztem pár ismerőst, hogy kihez járnak. Ajánlottak egyet, felkerestem és meg voltam elégedve. Kedves volt, türelmes, végighallgatta a problémáimat, átnézte a régebbi leleteimet, normálisan vizsgált meg, nem úgy, mintha egy tehén, vagy egy ló lennék. Mindig mondta, hogy éppen mit csinál.

Egy normál vizsgálat során kitapintja a méhedet, hogy normális-e minden. Ha van valami panasz akkor ultrahanggal megnézi a petefészkedet, hogy az is rendben van-e, és rákszűrés alkalmával vesz egy kis mintát a méhszáj és méhnyak felszínéről. Ez egyáltalán nem fájdalmas. A normális orvosok megnézik (tapintással), hogy van-e csomó, vagy elváltozás a mellekben.

Én nem vagyok szégyenlős előtte, hiszen neki ez a munkája és nem azzal foglalkozik, hogy kinek hogy néz ki a nemi szerve, vagy hogyan van leborotválva. Ez olyan egy nőgyógyásznak, mint egy postásnak a levélkihordás.

2010. dec. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
100%

Szempontjaim: mások által ajánlott doki legyen,

semmi esetre se legyen nőnemű,

meg tudjam fizetni,

modern, jól felszerelt rendelője legyen,

lehetőleg ne a világ végén rendeljen,

többféle szakmai képesítése legyen,

türelmes, jóindulatú ember hírében álljon,

ne legyenek túl vastag újjai.

A kivizsgálás menete: Behív a nővér, leülsz a székre, az orvos mélyen a szemedbe néz. Első kérdés: TAJ kártya van? Majd:

_Mi a panasza? - kérdezi érdeklődve.

Erre te előadod a problémádat. A doki közben bólogat, szemöldökét ráncolja, hümmög, köhécsel, állát vakargatja. Esetleg írogat egy papírra valami rettenetes fontos dolgot.

Miután előadtad a mondandódat, meg fogja kérdezni, hogy mikor volt az utolsó mensid, hány naponta szoktál vérezni, mennyit, mikor jött meg először.

Ezekre te halkan, de érthetően, kerek mondatokban, kijelentő módban válaszolsz. Nem szükséges megkérdezned, hogy ez őt ugyan miért érdekli.

Ezt követően a doki azt fogja mondani, hogy tedd szabaddá az alfeledet.

Ez arra való felszólítás, hogy nadrágot, bugyit ledobni, és irány a vizsgálószék. Arra figyelj, hogy ne a doki fejére dobjad a bugyidat.

Először is van egy kis létra, amit meg kell hágnod. Kb 3 foka van. Majd elhelyezkedhetsz a széken, de óvatosan ám mert a széknek nincs fenékrésze, emiatt nehogy beleessél az fenékrész helyett odakészített undorító pléh lavórba.

A szék támlája félig-meddig meg van döntve, szinte feküdni fogsz rajta.

A kát lábadat bele kell helyezni a két oldalon lévő lábtartóba, ami velem egyszer felborult, és hatalmas csörömpöléssel eldőlt.

Szóval csak szép nőiesen helyezkedjél el ezen az eszközön.

Ezek után jön az izgalmas rész. A doki elhelyezkedik a lábaid között, és jól látható szertartással felhúzza a gumikesztyűit. Ekkor alkalmad lesz arra, hogy megtekintsd az újjait. Ha krinolin vastagságúak, akkor próbálj meg lazítani, és vegyél nagy levegőket.

Ezek után legféltettebb ajkaidat széthajtva, behatol.

Jobb esetben nem könyékig, csak az újjai hosszáig. Majd a másik kezével nyomkodni kezdi a hasadat, hogy kitapintsa, megvan-e mindened, ami kell, és hogy rendben vannak-e a dolgaid.

A doki eközben nagyon koncentrál. Ha úgy tűnik, mintha vörösödne a feje, ez csak a nagy gondolkodás miatt van. Eközben te is gondolkodhatsz az emberi lét mibenlétéről.

Ezt követi a "kacsa" nevezetű eszköz használata. Elővesz egy fémből készült félelmetes eszközt, ami általában jég hideg, és egy határozott mozdulattal magáévá tesz ezen eszközzel. Eztán kicsavarozza a kacsa tekerintős micsodáját, ami kissé széttárja a hüvely falát, és ezáltal belát nőiességed teljes mélységébe.

NA, most aztán kiderülnek a titkok!

A doki fejjel előre belenéz a lukba, és legtöbbször mondja is, ha lát valamit. ( pl.: méhszájseb, felmaródás, stb.) Ha nem mond semmit, akkor uccu neki, szólítsd fel, ugyan árulná már el mi van odalent.

Ha már kinézelődte magát, akkor általában kenetmintát vesz. Ez úgy történik, hogy vesz egy 25 cm hosszú fültisztító pálcikát, és bentről kapargat egy kis anyagot a laborvizsgálathoz.

Ha már ezen is túljutottál, akkor kiveszi az általad már jól megmelegített kacsát, amivel idő közben egész jól össze is barátkoztál.

Most következik a felkelés a székből. Csak semmi óvatlan mozdulat! Lavórt ne felejtsd, lábtámaszt fel ne rúgjad, a kis létráról le ne ess!

Most felveheted a bugyit, gatyát. Ezen idő alatt a doki felírja a szükséges kúpot, kenőcsöt, tablettát.

Te udvariasan megköszönöd, és repülve menekülsz!

Hát ennyi! Sok szeretettel!

2010. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 4 nőgyógyásszal, akikkel dolgom volt, nagyon befürödtem, különböző okok miatt. Viszont van egy nőgyógyász ismerősöm, eleinte úgy voltam vele, bárkihez elmegyek, de hozzá tuti nem. Aztán a sok rossz tapasztalat után mégis megkérdeztem, mit szólna hozzá, ha a rendelőben is találkoznánk, nem lenne-e ez számára kellemetlen. Azt mondta, nyugodtan keressem fel, neki egyáltalán nem gáz. Hát ha nem is nyugodtan, de elmentem hozzá. Első alkalommal nagyon furcsa volt, hogy nem egy vadidegen, jobban remegett a lábam, mint kamaszkoromban, a legelső vizsgálat előtt. :) De ez hamar oldódott. Végülis azért mentem hozzá, mert tudom, hogy benne 100%-ig képes vagyok megbízni! Na ez az, ami elengedhetetlen. És nincsenek tabuk, bármint képes vagyok vele fesztelenül megbeszélni. Most már egyáltalán nem vagyok szégyenlős, annyira sem, mint az előző orvosoknál, akikhez jártam.
2010. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
19:04-esen hülyére röhögtem magam... Egyébként jó példával jár elől, tanulhatunk tőle, ilyen humorosan érdemes felfogni!
2010. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

19.04-es szétröhögtem magam!:-)

Amúgy teljesen így van,legközelebb ha lukászhoz megyek tuttira eszembe jutt amit írtál és beröhögök a vizsgálaton.

2010. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha először mész nőgyógyászhoz, akkor mindenképpen jusson eszedbe, amit 19:04 leírt, mert akkor nem fogsz izgulni. Én sírtam a nevetéstől, és tényleg így történik minden.
2010. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, a 19:04-es hozzászólónak külön köszönet a részletes és humoros válaszért!:)

Mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2010. dec. 20. 11:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen nőhöz szerettem volna menni. Nagyon szégyenlős vagyok, nem akarok egy vadidegen férfi előtt vetkőzni.

Az interneten keresett nekem dokit anyu:) Szerencsém volt, mert nagyon rendes volt. Mindig mondta, hogy mit fog csinálni, óvatos volt:) Mutogatta az UH-n, hogy mi micsoda:D

2010. dec. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!