Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől hullik ennyire a hajam,...

Mitől hullik ennyire a hajam, az elmúlt két hétben elkezdett az átlagosnál jobban hullani. Lehet amiatt, hogy itt a tél?

Figyelt kérdés

Próbálok minden olyan dolgot kerülni ami káros a hajamnak....nem vasalom, nem sütőm, nem szárítom(csak így télen de ilyenkor is csak ha az úszás után indulok haza).Alig van leengedve,mert félek, hogy amiatt is hullhat.Így általában egy laza copfban a fejem tetején.Amúgy derékig érő sötét barna enyhén hullámos hajam van.Jah és nem volt festve se melírozva.


Szerintetek lehet amiatt hogy tél van...vagy mi lehet ennek az oka?


2010. dec. 21. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek rossz fogaid, vagy gyökérkezeltek, mert azok gócként jelentkeznek a szervezetedben.
2010. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A haj bizonyos idő közönként(kb4 évente) elkezdi le cserélni az elhasználódott hajszálakat valószínűleg ezért hullik most jobban.
2010. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hordasz sapkát? a hajad is fázik ám. ha uszoda után szárítod aztán pedig hazaindulsz az garantált hajmegfázás. és attól hullhat igen
2010. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hormonális változás, vagy gyulladt góc hatásra lehet hajhullás bőven.

Első fogorvos, van-e lukas fogad, vagy valami tályog esetleg a fogaid alatt... aztán nődoki, egy petefészek-gyulladás, vagy egy enyhe hüvelyi fertőzés is okozhatja... ha ez negatív, érdemes megnézetni a hormonszintedet egy laborral, a POS (policisztás petefészek) kezdeti tünete lehet a megemelkedett tesztoszteron vagy prolactin szint, ettől nekem csomókban hullott a hajam...

Ha viszont csak a tél okozza, meg kicsit megfázott a fejed, akkor a revalid kapszula tus segíteni.

2010. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a vasadat. Nagyon tud hullani a haj vashiánytól is.Én már tudom előre,ha hullik a hajam vashiányban szenvedek. Ilyenkor megnézetem és kb. 5-6 a vasam. A normál érték 10-től felfelé oké.
2010. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

nem hiszem hogy a fogam miatt lehet (azért mert igaz hogy már kiskorom óta rosszak a fogaim de emiatt soha sem hullott hajam 10 éves korom óta járok folyamatosan fogorvoshoz....de most már 1 éve szerencsére nem kellett:)

sapkát rendszeresen hordok(de tavaly nem hordtam és akkor nem hullott)

elvileg vashiányos vagyok vagy voltam (vagy nem tudom hogy ez hogy megy) 2 éve elmentem a háziorvoshoz,hogy hullik a hajam és hogy állandóan betörik a körmöm akkor volt vérvétel minden és akkor kaptam is a vashiányra gyógyszert azt szedtem aztán egy idő után a háziorvos tanácsára abba hagytam ....

ezzel szemben most szép erős körmeim vannak szóval nem tudom hogy ez vashiány lehet-e

2010. dec. 21. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
vashiány? Arra jó a BÉRESCSEPP!!
2010. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nekem valami zöld bogyókat írtak fel két éve :)

de akkor kipróbálom a bérescseppet hátha segít:)

2010. dec. 21. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!