Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hullik a hajam. Ha Bánfi...

Hullik a hajam. Ha Bánfi hajszeszt vagy ecetet (-->gomba? ) teszek rá, hatványozottan hullik. Talán mégis bőrgyógyászati probléma?

Figyelt kérdés
Most fogok bejelentkezni bőrgyógyászhoz, azonkívül már minden más hajhullást okozható dolog lett zárva. Én nem hittem, hogy valami bőrgyógyászati dolog lehet a háttérben (minimális korpától eltekintve semmi panaszom nincs), de egyszer tettem rá hajszeszt, máskor pedig ecetet (azt mondták, ez jó a gombák ellen, ha az okozza), és sokkal több hullott mosás után. Ez utalhat bőrproblémára? Vagy inkább simán annyi, hogy a fejbőröm nem tolerálja az alkoholt, és az ecetet.
2011. aug. 18. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen ecetet használtál? És milyen töménységben?

Almaecet, samponos hajmosás után 1 liter öblítővízbe 2 evőkanállal.

Ennél töményebb nem kell.

2011. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, nekem sima ecetet javasoltak. Nem tudom, milyen töménységben, bár talán sok volt. Viszont a hajszeszt tuti megfelelő mennyiségben használtam, és attól is hullott, mint a fene.
2011. aug. 18. 21:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, hogy nálad mi okozza a hajhullást, azt nem tudom, de nekem régen azért hullott, mert túl hosszú volt és nem bírta a súlyát a fejem. Pedig szedtem vitaminokat is, ápoltam hajhullás elleni ampullával, meg mindent kipróbáltam én is, de semmi nem használt.

Aztán levágattam, és azóta nem hullik.

2011. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezer éve ilyen hosszú a hajam. Plusz rövidebb szálak is hullanak, nem csak hosszúak. Plusz elég jelentős mennyiség: napi átlag 100 szál, hajmosásnál sokkal több. Még "csak" egy hónapja hullik, de már kezd ritkulni elöl. Már mindenféle vizsgálaton voltam, nem találtak semmi okot.
2011. aug. 18. 21:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Vérképed rendben van? Cukrod, hormonjaid?
2011. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, rendben van minden:S És ennek életemben először nem örülök. Voltam nőgyógyásznál, enyhe hüvelyi fertőzést eltekintve semmi (erre kaptam kúpot). Vérképben: vas, fehérjék, pajzsmirigy, vérsüllyedés, cukor stb. rendben.
2011. aug. 18. 22:27
 7/10 anonim válasza:
Nekem szülés után hullott nagyon. Bőrgyógyász is látta, nem tudott rá mit mondani. A vérképem nekem is rendben volt, pajzsmirigy kivizsgáláson is voltam. Végül rövidebbre vágattam, és ritkábban fogtam csak össze, meg használtam rá Alpicort F nevű szert. Drága, de hatásos. A bánfi hajszesz semmit nem ért, az ecet csak még jobban irritálja a fejbőrt. Alapos fésülködés is sokat segíthet.
2011. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én még a varga cseppen gondolkodtam. Ami te írtál, az sajna vényköteles a prednisolon miatt, én meg csak 29-én megyek bőrgyógyászhoz:S De majd megkérdezem, köszi.
2011. aug. 19. 14:40
 9/10 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint neked hormonális okok miatt hullott a hajad.
2011. aug. 19. 14:41
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom, miért hullott, mert a szoptatás után kezdődött,de a hormon vizsgálat 2 év után semmit nem mutatott ki. A doki a stresszre fogta, meg hogy a terhesség alatt amúgy is változik a hormonháztartás, én pedig ikreket szültem. Súlyproblémáim is voltak, meg igazán nem is jutott időm magamra a babáim mellett. De most javult a helyzet, MagneB6-ot szedek, de a cink tabletta is megszépítette a hajamat, és nekem hatásos volt a fenyőmagolaj kapszula. Ezek kb. 1500 Ft-os termékek, ártani nem ártanak, érdemes megpróbálni. Ha fested a hajadat, az is nagyon tudja károsítani.
2011. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!