Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Női nőgyógyász? Tapasztalatok?

Női nőgyógyász? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig még soha sem voltam nőgyógyásznál. Úgy gondoltam minek, semmi gondom nem volt. De az utóbbi kb 1 évben rendszertelen lett a ciklusom. Néha 27 napra jön meg, néha 20-ra, néha 24-re. Nemi életet nem élek, szűz vagyok még. Ezért (is) szeretnék női nőgyógyászhoz menni, meg amúgyis szégyenlős vagyok. Nálunk az SZTK-ban férfiak vannak (meg amúgysem hallottam róluk sok jót) akkor mit csináljak, keressek a neten egy női nőgyógyászt megközelíthető helyen, és januárban jelentkezzek be hozzá? (Sajnos nem tudok senki ismerőst aki ajánlhatna vkit) Csak hát elég drágák...
2010. dec. 25. 22:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 20 éves vagyok. 8 éve menstruálok.
2010. dec. 25. 22:36
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is 20 éves vagyok.

Azt javaslom egy sima rákeresésnél jobban nézz utána mert a női nőgyógyászok nem valami kedvesek. Nagyon gorombák, egyáltalán nem együttérzőek. Egy férfi viszont félt mert nem tudja, hogy mekkora fájdalmat okoz egy esetleges vizsgálattal.

Persze biztosan vannak kedves női nőgyógyászok is, de azért jó lenne ha tényleg jobban utánanéznél. Én sajnos még nem hallottam kedves és türelmes női nőgyógyászról, de ugyanúgy férfiaknál is találkoztam kifejezetten bunkóval.

Kérdezgess utána az ismerőseidnél. Én is így tettem. Keresgéltem és a mostani nőgyógyászom kifejezetten jó fej, kedves, vicces és nincs szorongás bennem ha meg kell látogatnom :)

2010. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És még valami: tegnap jött meg a menzeszem. Ha január első hetében jelentkeznék be valahova (akkor hívnám fel) gondolom 2-3 hét kell mire fogadni tud, akkor már megint kb menstruálni fogok. (Ugye mostanában nem tudom pontosan kiszámolni) mi van ha pont akkor lesz meg mikor mennem kéne? Akkor ugye le kell mondani, de az nem jön ki hülyén? Tudom buta kérdés, de tapasztalatlan vagyok...Nincs egy nő sem a családban akikkel ilyesmit meg tudnék beszélni, a barátnőimnek meg nem akarom mondani.
2010. dec. 25. 22:44
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Megkérdezhetem, hogy magánorvoshoz jársz-e?

2010. dec. 25. 22:45
 5/15 anonim ***** válasza:

ha pesti vagy, nekem az egyik bnőm pesten jár magánrendelésre, nem épp a legolcsóbb, de nagyon aranyos, nő nőgyógyász.

ha kell, kérek neked egy nevet

2010. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem járok magánorvosokhoz, pontosan azért mert utánanézek a dolgoknak. a legtöbb magánorvosnak van sima sztk-s rendelése is, ahol ugye nem fog másképpen bánni a betegekkel :) Ennyi a titok.

És változó, hogy hol mikor tudnak fogadni. Az én dokimnál pl 6 hét. Ha esetleg pont akkor jönne meg, akkor viszont tényleg le kell mondani.

2010. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én már úgy is voltam dokinál h megvolt.

kicsit frsztrált, de legalább kevésbé volt kellemetlen.

mondjuk rákszűrés nem végezhető, de én sürgősségi izén voltam.

2010. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem életemben egyszer vizsgált női nőgyógyász, de nagyon megmaradt bennem, ő volt az egyetlenegy aki elnézést kért mielőtt belémnyúlt, és kimondottan finoman bánt velem. Ha tehetném csak nőhöz mennék de sajnos nincs elérhető közelségben.
2010. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Megnéztem a kerületi sztk honlapját, és rendel itt egy női orvos. A neten is találtam róla véleményeket, és jókat írnak róla. De csak 1 héten egyszer rendel (ez nem fura?) de rajta kívül van még 3 orvos, akik férfiak. Ha betelefonálok, és megmondom hogy a nőhöz akarok menni, akkor beírnak vajon hozzá? Vagy sztk-ban nem lehet válogatni, ahhoz megyek akihez besorolnak?

2010. dec. 25. 23:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nőnél voltam. Nagyon rendes volt, kedves, odafigyelt, óvatos volt, elmagyarázott mindent.

Vannak női és férfi orvosok között is nagyon rendesek, de nagyon lekezelőek és durvák is.

Azt ajánlom, hogy kérdezd végig az ismerőseidet, hogy kit ajánlanak. Vagy keress neten orvost, és nézz utána, hogy mit írnak róla fórumokon:)

Én az első vizsgálatomhoz másik városba mentem, magándokihoz. Ahol lakom, nem volt nő nemű orvos, férfi előtt pedig nem szerettem volna levetkőzni:)

2010. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!