Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholin mirigy tályogot...

Bartholin mirigy tályogot diagnosztizáltak nálam 27. -én! Mit tehetnék, hogy elkerüljem a műtétet? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

26.-án délután vettem észre egy egres nagyságú csomot a hüvelynyilásom mellett,máskor is volt már,hogy előjött,de vissza is húzódott! Most viszont 26.-án éjszaka a duplájára dagadt,ezért elmentem nőgyógyászhoz! Ő 625mg-os Augmentint írt fel,napi 3*1-et! Január 5.-éig ha nem gyógyul meg,akkor műtenének!Én viszont nagyon szeretném elkerűlni a műtétet,legalábbis addig,amíg a kislányomat szoptatom! Így nem tudom,hogyan viselné,ha én 3-4napig a kórházban lennék!

Tegnap este elkezdtem a paradicsomos borogatást! Reggelre egy nagyon kevés váladék kifolyott!Mit lehetne még tenni?

Akinek bármilyen tapasztalata van,kérem segítsen!Előre is köszönöm!


2010. dec. 29. 15:28
 1/4 A kérdező kommentje:
jah...és doki szerint kezdődő státuszban van...
2010. dec. 29. 15:31
 2/4 Boda Sándor ***** válasza:

Amit én tudok erről a Bartholin-mirigyek a hüvely nedvesítéséért felelős legnagyobb mirigyek, melyek a nagyajkak belső oldalán, kétoldalt, a gáthoz közel helyezkednek el.

A mirigy kivezető csöve elzáródhat ezért veszélyes. ami viszont fontos,hogy nagyon érzékeny mindenre! Az el záródását bármilyen gyulladás okozhatja.Én azt tudom mondani,hogy az ismeretségemben nem egy hölgy szabadult meg tőle már mint valamilyen cisztától műtét nélkül ha gondolod meg kérdezem mitől!Ha lesz válasz jelzek az emailodra!

2010. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen megköszönném!

2010. dec. 31. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyszer nekem is volt. A doki azt mondta nem tudni mitől alakul ki. Ő kinyomta nekem (mint egy pattanást), és nekem is írtak fel antibiotikumot.

Estére újratelítődött és én nyomkodtam ki a gennyet onnan minden este. Naponta többször fújtam First-el (aloe vera)+ Betadinoztam, és a gyógyszert nem vettem be. 1 hét alatt teljesen elmúlt!

2011. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!