Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végbélkúp-felnőtteknek?

Végbélkúp-felnőtteknek?

Figyelt kérdés
Használtatok felnőttként kúpot? Hogyan "oldottátok meg" magatoknak? Le kell pihenni, miután bent van, hogy tartani tudd?
2011. jan. 5. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Glicerin kúpot használtam szülés után. Hát nem volt egyszerű.

Lehet, hogy segít ha lefekszel, de az se túl jó, ha távol a WC-től mert "baleset" érhet.Mondjuk a glicerin kúp elég nagy darab, biztos, hogy egy kisebb kúpot könnyebb benntartani.

2011. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A kúpot szinte "beszippantja" a végbél záróizma, ha elég magasra tolod, tehát kiesni nem tud.
2011. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy használtam. És gondolom nem vagyok egyedül, különben nem gyártanának felnőtteknek valót.

Nekem pl sokkal hatásosabb és gyorsabban hat a kúp, mint a tabletta.

Szédülésre, hányingerre nekem csak a Deadalon kúp vált be. Semmi más nem mulasztja el.

Ha lázas vagyok, akkor egy Mexalent rakok be.

De van glicerines kúp is meg azt hiszem aranyérre is többféle. Utóbbiakhoz még nem volt szerencsém. Szerencsére.


Igazából ki kell tapasztalnod, hogy hogy a legjobb, legkényelmesebb berakni. Én úgy szoktam, hogy ágyon fekszek és feltérdelek, hogy a fenekem legyen fent és úgy tolom be. De ha nem itthon vagyok és akkor kell "bevennem", akkor elmegyek a mosdóra, leguggolok és úgy nyomom fel.

Egy darabig lassan, de határozottan fel kell tolni. Aztán lesz egy pont, ahol érzed, hogy onnantól már magától felcsusszan. Ne félj tőle, nem olyan rossz vagy fájdalmas érzés. Egy picit kellemetlen és hideg meg lehet hogy picit csípni fog, de végülis olyan mintha kakilnál csak visszafelé.

Ha már bent van, onnantól már magától nem tud kijönni. Gondolj bele, a kaki mennyivel nagyobb és mégse potyog ki csak úgy.


Sok sikert hozzá! :)

21/L

2012. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem régóta használok kúpot, de bevallom, ez sokkal gyorsabb és hatásosabb gyógymód. Nemrégiben én is kértem tanácsot a beadását illetően, de azóta sikerült magamnak kitapasztalnom.

Én mikor kiveszem a kúpot a dobozából kicsit a kezembe tartom, hogy megmelegedjen és ne legyen annyira hideg. Ezután letérdelek, de kicsit felemelkedek, hogy a fenekem fent legyen. Ezután óvatosan behelyezem a végbélnyílásba és lassan tolom felfelé. Így idő után érezni lehet, hogy magától "beszívja". Egy kicsit még ott tartom a kezem. Ilyenkor rezni lehet, hogy milyen izommozgással tudok segíteni neki, hogy feljusson. Ez kicsit csíp, de nem olyan rossz.

20/L

2012. dec. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, te milyen kúpot használsz?

Nekem most 1000mg-os Mexalent kell szednem. Az a baj, hogy mikor beteszem, elég könnyem bemegy, de egy helyen ott reked, nem megy beljebb és érzem hogy ott van. Pár perc múlva néha még vissza is jön magától úgy hogy alig veszem észre. De ha rá is ülök vagy valami, akkor 5-10 percen belül olyan kakilási ingerem van, hogy képtelen vagyok visszatartani, kikakilom az egészet.

Mit csinálok rosszul?

2012. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szamo77db ***** válasza:
100%
#5 Azt tanácsolnám, hogy az ujjadat egy kicsit nyomd be a végbeledbe a kúp után. Így záródnak mögötte a végbél izmai. Hát igen, egy kicsit kellemetlen, de utána egy alapos kézmosás és annyi. Sokkal jobb, mint egy injekció!
2014. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kösz, de azóta már szerencsére nem kell ilyet használnom.

Kicsit gusztustalan hogy az ujjammal odabent kotorásszak, de az injekciónál tényleg jobb. :)

2014. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is használok kúpot. Sokkal gyorsabban hat és hatékonyabb is, mint a tabletta.

A "megoldáson" a felhelyezést érted? Ki kell tapasztalni hogy neked mi a legkényelmesebb testhelyzet a berakásához. Én guggolva szoktam benyomni amíg tudom, utána felállok és úgy csinálok, mintha a kaksit próbálnám visszatartani. Olyankor mér érzem hogy egy kicsit beljebb is megy. Lepihenni nem kell, de 5-10 percig figyelni kell rá, hogy ne csússzon ki.

2014. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Tegnap használtam életemben először. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerűen felmegy és nem jön vissza. Nem szabad görcsölni - ez a lényeg.


Utána persze felpuffadtam és még ma is ha szellentek jön ki abból a zsírból. Fúj.

2014. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 9!

Milyen kúpot használtál?

Amit eddig nekem kellett, az teljesen felszívódott, nem meredt zsír belőle és különösebben fel sem puffasztott.

2014. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!