Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felnőtteknek szabad anyatejet...

Felnőtteknek szabad anyatejet inni?

Figyelt kérdés

Pl mi lenne ha valaki napi 2-3 dl anyatejet fogyasztana? Lenne vmi jótékony hatása? Meg lehetne vele gyógyulni betegségekből?

Tudom fura kérdés, de nagyon érdekelnének a válaszok


2011. júl. 17. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg lehetne gyógyulni vele bizonyos betegségekből, valószínűleg a gyógyszeripar már rákapott volna.

Jótékony hatása legfeljebb annyi lehet, hogy egyeseknél hasmenést okozhat:)

Ha ebből 2-3 dl valaki megiszik, hát, egészségére/brrrrr!

Negédes, gejj az egész. Babáknak viszont ez az egyetlen hasznos táplálékuk.

2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt, de nem neked készült:) én kóstoltam...nagyon gáz az íze...
2011. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem még nem volt szerencsém hozzá:D

Meg nem is az ízéért innám, hanem ha esetleg meg lehetne vele gyógyulni.

2011. júl. 17. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Osztán mi lesz a bébivel? A nő nem tehén ám, hogy fölöslegbe adja a tejet.
2011. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De vannak ilyen helyek, ahol anyatejet lehet venni...sok nőnek rengeteg fölösleges teje van, amit el szoktak adni.
2011. júl. 29. 10:35
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez egy szerencsés lehetőség azoknak az anyukáknak, akiknek valmilyen ok miatt kevés, vagy nincs anyateje.

Azt viszont tudni kéne, hogy az ember is, mint minden emlős állat, csak bizonyos ideig szoptatja az ivadékát. Egy idő után, miután a kicsi elérte születési súlyának kb. háromszorosát, akkor az anyaállat elmarja magától a kölykét. Ez azért van, mert akkor már át kell térnie a fajára jellemző táplálékra, és ezt az anyja ösztönösen tudja, ugyanis így fejlődik csak normálisan egészséges állattá. Az ember esetében sincs ez másképp, kb. egy éves koráig szerencsés ha a baba anyatejet kap, az sem baj ha addig csak azt kapja, sőt. Igen, tudom, itt most sokan felkapják a fejüket, mert általában az van a köztudatban, hogy fél éves kor után már be lehet vezetni más táplálékokat is. Sajnos itt rontják el az emberek, megalapozzák gyermeküknél az allergiák kialakulásának lehetőségét. Ez a legújabb valós kutatások eredménye, és nem a hasamra ütöttem mikor ezt leírtam.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a felnőtteknek egyáltalán nem való az anyatej sem, éppen úgy, ahogyan más emlősök teje sem lenne való. Kb hároméves kor tájékán minden ember szervezetében megszűnik létezni, termelődni az az enzim, ami segít lebontani a tejféleségeket, ezért van ma annyi porobléma a tej-fogyasztással, mivel nem tudjuk már rendesen megemészteni, így különféle problémákat okoz. Persze ehhez hozzájárul sok negatív befolyásoló tényező, többek közt a környezetszennyezés, ami miatt a mai ember szervezete, immunrendszere már évtizedek óta nem a régi. Sokan vitáznak azon, hogy a tejtermékek valók-e az embernek vagy nem, hát ha belegondolunk hogy pl. a marha amikor szoptatja a kicsinyét, annak a kis borjúnak fél év alatt meg kell ötszörözni a saját súlyát, akkor ebből az következik, hogy a marha teje tele van növekedési hormonnal, és ezt isszuk mi meg. Hát szüksége van az embernek ilyen mérvű erőltetett növekedésre?( És akkor még nem szóltam a tej szennyezettségéről, antibiotikumokról, gyógyszermaradványokról amiket az állatok kapnak a nagyüzemi állattartás révén.) Szerintem nem, és ha hozzávesszük azt, hogy még a saját emberi tejre sincs szükségünk egy éves korunk után, akkor mindenki vonja le a saját következtetéseit.

2011. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor te nem fogyasztasz tejtermékeket?
2011. júl. 29. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Már évek óta nem, helyette növényi alapú gabona tejeket használok főzéshez, és tej ivás helyett is. Nagyon finomak, és egyáltalán nem drágábbak mint az állati eredetű tej.Persze kaphatóak horribilis áron is, de én olyat használok ami por formában kapható, vízzel otthon keverem össze. Bio-boltokban kapható, a nevük: rizstej-por, zabtej-por, hajdinatej-por, kókusztej-por,stb. Ugyanott kapható növényi tejföl, joghurt, tejszín.
2011. júl. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Laktózérzékeny vagy?

Igen ismerem azokat..tele vannak adalékanyagokkal, tartósítószerekkkel, meg egyebekkel, egészségedre :D Hiába bio:D És bazidrága:D

2011. júl. 31. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok laktózérzékeny. Csak nem vagyok hajlandó bejuttatni a szervezetembe olyan dolgokat, amikről tudom hogy ártalmas anyagokat tartalmaznak. A boltok polcain ma olyan tejtermékek vannak, amik nagyüzemben tartott különféle antibiotikumokkal, gyógyszerekkel kezelt tehenektől származnak, akik legelőket még csak hírből sem láttak, egy szűk ketrecben tartják őket, még csak megfordulni sem tudnak benne, ezért nyugtatókkal is kezelik őket, mert ugye kicsit idegesek ettől a bánásmódtól. Köszönöm szépen, én nem kérek az ilyen tejből. Az más kérdés, hogy ahol én lakom, ismerek gazdákat akik a saját területükön nevelnek állatokat, kecske tejet szoktam tőlük venni, azt nyugodt lelkiismerettel adom a családnak is.

A másik, biztos hogy nem egyről beszélünk, mert az általam vásárolt növényi tejporok nem tartalmaznak adalékanyagokat. Azért veszem. Lehet hogy a ti bioboltotokban az eladó nem annyira tájékozott, nem tudja még hogy honnan szerezze be az igazán adalékanyag-mentes cuccot. Sajnos, aki a mai világban egészségesen akar táplálkozni, annak nagyon sokat kell kutakodnia, és tanulnia, valamint szemfülesnek is kell lennie, észre kell venni hogy hol akarják átverni. (nagyon sok bio nem is bio)

Az pedig hogy drága, ez szerintem nem áll, hiszen egy ilyen doboz rizs-tejpor pl. 850 Ft, ebből 4 liter tejet lehet csinálni. 220 Ft-ért szerintem nem kapsz egy liter tehéntejet. És a legtöbb bio termék nyilván kicsit drágább mint a nem bio, viszont ha ezekből a bio-kból kevesebbet eszel, magadnak is jót teszel, meg még spórolhatsz is.

Sajnos még ma is tartja magát az a nézet, főleg itt nálunk Magyarországon, hogy ha evésről van szó, mindenki mennyiségi kérdésnek tartja, ahelyett hogy a minőséget helyezné előtérbe.

2011. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!