Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy darab anyajegy levetetés...

Nagy darab anyajegy levetetés mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Most hallom, hogy két ismerősünk is alig bírt mozogni 2 hétig annyira traccsra vágta őket a műtét. Nekik is nagy anyajegyük volt. Az enyém is az, széltében inkább, mert nem annyira púpos. Most akartam leszedetni, de nagyon megriadtam. Kinek volt még nagy anyajegye, amit leszedetett, mik a tapasztalatok?
2011. jan. 7. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy hatalmas, lapos, de nagy kiterjedésű a hátamon. Gyakorlatilag semmit nem éreztem belőle. Se a műtét közben, az érzéstelenítésnek hála (helyi injekciós érzéstelenítést kaptam), se utána, mikor kiállt belőle. Kicsit feszült a bőröm, mert volt pl egy olyan anyajegyem, amit egy-két öltéssel összébb kapott, de azok se fájtak, amiket úgy hagyott. Többet is vettek le rólam, több alkalommal. Egyetlen volt csak fájdalmas, ami a fejemen volt, a hajam alatt, na az fájt, de az sem volt kibírhatatlan.


Egyébként én magándokinál voltam.

Ismerőseidnek honnan volt levéve? Nem is hallottam még olyat, hogy taccsra vágjon valakit ilyesmi.

2011. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem,hanem a lányomnak voltak nagy anyajegyei-0,5cm -1 cm átmérőjűek,eddig 8 db-ot vetetett le,3 alkalommal,különböző életkorokban.Nem egy kényeskedő típus.Ő is azt mondta,hogy a műtét nem olyan kis vacak dolog,mint amilyennek szeretik az emberek beállítani. Kifejezetten nagyon kellemetlennek érezte a dekoltázs-mell-környéki,és a hátán lévő anyajegyek eltávolítását. Mélyen kell vágni,és szélesen is,aztán ezeket a sebszéleket egyesíteni.Nyilván "szűkebb" lesz ott a bőr,tehát húzódik.Neki muszáj volt,nem pusztán esztétikai megfontolásból vetette le őket.
2011. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
17:47 az egyiket tudom, hogy magándokinál volt. És annyira nem vágta taccsra, hogy kihulljon a haja, de nagyon megszenvedett vele, varratszedésig nem is nagyon akart mozogni, úgy fájt. Legalábbis azt mondta.
2011. jan. 7. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:

17:47 vagyok

Az érdekes. Olvasom a 2. kommentelőt, hogy szwrinte az ilyesmi fájdalmas... nem tudom. Akkor lehet, hogy én voltam szerencsés?

Mert én voltam vagy négy-öt alkalommal, és minden alkalommal 5-6-7 anyajegyet távolított el a doki. Ezek közt minden volt, volt a hátamon, arcomon(de csak ilyen bőr alatti, szemmel láthatatlan cucc, amit kivésett), volt a hasamon, meg a fejemen az az egy. Sajna ilyen típus vagyok :( Ezeknél kb 16-17 éves voltam.

És soha nem fájt, csak a fejemen lévő, az viszont két injekció után is, ráadásul nagyon vérzett. A többinél semmit nem éreztem, még a fájdalomcsillapító kiállta után sem, és nagyon szépen meggyógyultak.

Most akarok menni még eggyel ugyanehhez a dokihoz a nyáron, abszolút nincs is bennem félsz a jó tapasztalatok miatt.


Úgyhogy csak arra tudok gondolni, hogy ezek szerint dokitól is függ. Én nagyon nyafis vagyok, ha fájt volna, akkor nyávognék, és hat lóval nem lehetne odavontatni... De tényleg nem fájt. A nagyok se.


25/N

2011. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves 25/N.Hát meg is írtad a dolog lényegét,hogy a te anyajegyeid nem klasszikus mélyrétegű anyajegyek voltak. De itt ilyeneket kérdeztek. És-hát valószínű,hogy az az egy,a fejeden,az volt az,amilyen a többieké.Persze,hogy függ attól is,hogy az illető orvos mennyire ügyes és gyakorlott,de attól nem függ,hogy magánorvosi gyakorlatot is folytat-e,de ez már messzire vezetne,nem ez volt a kérdés.
2011. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

19:31

A hátamon és az arcomon is volt két-két mélyrétegű, amit varrtak is, és sokáig varrva voltak (csodálatosan néztem ki). Nekem azok se fájtak. A fejen nem lehet mélyrétegű, mert ott a bőr is viszonylag vékony. Azért fájt, mert a fejbőr tele van ideggel, és az ott ejtett sebek baromira tudnak vérezni is.

2011. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem kb egy férfi hüvelykujj-köröm méretű, mély gyökerű anyajegyem volt. Plasztikai sebész műtött, a műtét 10 perces volt kb, és egyáltalán nem fájt, mert érzéstelenített helyileg. Utána sem volt szükségem fájdalomcsillapítókra!2 napig feküdtem és mankóztam, a 3. napon már magam bicegtem el a közeli fagyizóig :)

Összefoglalva: nem fájt, nem volt kellemetlen, még a varratszedést sem éreztem! csak a varr esett le elég későn.

2011. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!