Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért "nem ajánlott" 18 éves...

Miért "nem ajánlott" 18 éves kor alatt az anyajegy levetetés?

Figyelt kérdés
Az arcomon van egy anyajegy és az orvosom azt mondta, hogy minél előbb el kéne távolítani.Felhívtam egy bőrgyógyászt de Ő 18 éves kor alatt nem ajánlja...
2010. aug. 6. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 15 évesen vették le az államról, jó nagy volt. sosem hallottam, hogy 18 éves kor alatt nem lehet.
2010. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert egy idióta a bőrgyógyászod. Az orvosod éppen azt mondta, hogy minél hamrabb le kéne szedni, valószínűleg nem véletlenül


Egyébként megkérdezhetted volna már akkor tőle, hogy miért nem ajánlja...

2010. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

mert nem ismer meg anyud. azzal jelölt meg, hogy a szülés után ne cseréljenek el illetve az oviban se vigyen haza senki más.

ha már nagykorú leszel, szabadon jársz-kelsz, biztosan nem szorulsz rá mások kisérgetésére. akkor ez a veszély már nem áll fenn.


"Az anyajegyek különbözőek lehetnek. Egy részük már születéskor megvan, mások az életünk folyamán alakulnak ki. A velünk született anyajegyek különböző méretűek lehetnek, sőt, akár a testfelület felét is elfoglalhatják. Ezek a nagyobb méretűek a veszélyesebbek, mert felnőttkorban rosszindulatú daganattá fejlődhetnek. Oda kell figyelni az anyajegyek mennyiségére is, mert akinél nagyobb számban alakulnak ki, annál nagyobb a rizikó, hogy az anyajegy elrákosodik. Van az anyajegyeknek egy érdekes fajtája: 5-12 mm átmérőjűek, a közepük kiemelkedik, piros-rózsaszín vagy piros-barna színűek, sötétebb körvonalakkal. Ezeket a diszplasztikus anyajegyeket ún. rák előtti állapotnak nevezik, mert bár nem rákos daganatok, nagyon gyakran melanóma alakulhat ki belőlük. De az orvostudományi segédeszközöknek köszönhetően ma már nem okoz gondot az anyajegyek ellenőrzése. Dermatoszkóppal nagyon könnyen megvizsgálható az anyajegyek minősége, és egyértelműen megállapítható, hogy veszélytelen-e az anyajegy vagy megfigyelhető valamiféle rosszindulatú változás, illetve, hogy diszplasztikus anyajegyről vagy melanómáról van-e szó.

Esztétikai szempontból is eltávolítható az anyajegy, csak nagyon oda kell figyelni a szükséges és elengedhetetlen vizsgálatokra! Amennyiben a páciens az anyajegy eltávolítása mellett dönt, mindenképpen sebészi beavatkozás szükséges. Az operáció teljes narkózisban folyik, és a melanóma eltávolításán kívül a nyirokcsomókat is meg kell vizsgálni, hogy nincsenek-e áttétek. Nem szabad elhanyagolni az eltávolított rész szövettani kivizsgálását sem! Éppen az a melanóma egyik nagy veszélye, hogy nem lehet tudni, merre fog átterjedni.

Az orvos felelőssége eldönteni, eltávolítja-e vagy sem."


Hallgass a bőrgyógyászra, egy orvos, pláne, ha sebész, mindenképp műteni akar, hogy ne essen ki a gyakorlatból és azért plusz pénzt is kap.

2010. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta h ne szedessük le, pedig a sebész aztmondta h ő leszedi ha elmegyünk bőrgyógyászhoz. A háziorvos meg aztmondta (gyerekorvos) h szedessük le azonnal, de a bőrgyógyász azt h ne... Azzal kifogásolta h felborul a pigment-háztartásom... Pf..
2010. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (: ... én megkérdeztem volna de én nem beszéltem a bőrgyógyásszal aki nem ajánlotta.
2010. aug. 6. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!