Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináltál azon a napon...

Mit csináltál azon a napon amikor először megjött? Mit éreztél? Hol voltál éppen amikor megjött?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 18:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

12 voltam/vagyok xD és már nagyon vártam.Bár már kezdtem belenyugodni, hogy váratja magát piroska... Nyár volt, (a mostani nyár). Otthon ültem, néztem a tv-t. Az ég világon semmit sem éreztem. Minden ugyanúgy volt, mint egyébként. És egyszer csak, valamilyen oknál fogva benéztem a bugyimba. Nem tudom miért tettem,de jól tettem, mert egy gigantikus méretű, világosbarna folt volt ott. Gyorsan rohantam a wc-re. (ekkor egyedül voltam otthon) a folyásnak sárgásbarna színe volt, és halvány. Alig lehetett látni. Kicsit megijedtem, nem tudtam mi ez. Megfordult ugyan a fejemben, hogy mensi lenne, de nem akartam beleélni magam. Ezért ellátogattam a www.gyakorikerdesek.hu-ra :) és feltettem egy kérdést, hogy mi lehet ez. Már jöttek is a válaszok: Meg fog jönni. :O

" nem, ez biztosan nem az!" Csak ezt hajtogattam. Gondoltam, ha megörülök neki, és még sem az lesz, akkor kikészülök. :) Ezért csak reméltem, hogy másnapra megjön. Elmentem aludni. Betét nélkül. XD Arra az volt a kifogásom, hogy ha nem az lett volna, hanem más (mensi) akkor anyu észrevette volna, hogy az utolsó pár betétből elvettem egyet, pedig meg sem jött. O.o

Nem értem magam...

Na mindegy, mentem aludni. Elaludtam, kicsit izgulva. Másnap felébredtem. Ki se nyitottam a szemem: Éreztem, hogy száraz vagyok. :I Nem az volt, pedig annyira jó lett volna...

Ballagtam a wc-be, leültem pisilni. Odanéztem a bugyimra. Yupíííí. Csupa véres :D

Ott járkáltam, és vártam, hogy anyu felébredjen. Hála égnek a fiútestvérem, és apum elmentek valamiért. Anyum ekkor ébredt fel. Nem mertem neki elmondani, ezért leírtam egy cetlire, hogy megjött. Örült neki, elmesélt mindent (amiket én már régen tudtam, de mindegy) És nekem ez elég kínos volt :S :S

Na mindegy, most jön a lényeg: Bepakoltunk. Ugyanis másnap nyaralás. Tengerparti. Az első xD Anyu közben elmondta a tesómnak, és apunak, akik meg cukkoltak xD Na az nem volt kellemes... De elmondtam, hogy zavar, és próbálták abbahagyni. Szóval mentünk a tengerpartra. Lakókocsiban laktunk, ahol nem volt wc. :O

Csak egy kis kabin, egy mosdóval. Ott cseréltem a betétet. Aztán anyummal aludtam egy ágyban. Ez gáz volt. Fürdeni sem lehetett rendesen, de volt egy kinti zuhanyzó. Oda mentünk. Meg ott volt rendes wc is, illatosítóval xD És elég közel volt, a kocsinktól kb. 20 méterre. :) Ez volt a megmentőm. De amúgy fürödtem betéttel, meg hegyet másztam xD De nem vehettem fel a rendes bikinimet, csak azt a franciabugyisat :( De lényegében nem volt rossz. A hasam sem fájt, meg nem volt más problémám. Aztán amikor hazaértünk, akkor múlt el.


A suliban nem mondtam el, csak a legjobb barátnőmnek. Akinek amúgy novemberben volt az első :)

Na de az összes lány megtudta, mert a védőnő megkérdezte egy szűrővizsgálaton O.o Valaki örült neki, valaki irigy lett -.-


Ennyi volt! Bocsi, hogy hosszú lett :S


Amúgy ez egy fél éve volt. Még most is ugyanígy vagyok vele :P Csak nagyon erős a vérzésem...

2011. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is :) nem baj ha hosszú ;)
2011. jan. 13. 09:54
 13/17 anonim ***** válasza:

Hu, nekem már elég rég volt, de néhány részlet azért még tiszta. Arra emlékszem, h. a szokásos balatoni nyaralásunkon voltunk a családdal, és anyu édesapámat küldte el betétért, mondván, h. úgyis megy boltba. Ő meg hát furcsállta, mert tudta, hogy anyu tampont használ, engem meg kicsit fiatalnak gondolt még ehhez. Ekkor lehettem úgy 11-12 éves. Aztán tök szépen be is állt, nem voltak hónapos kimaradások, soha nem voltam rosszul. Pedig anyu mesélte, h. ő mindig elájult az első napokon. Aztán pár évvel később (7-8.oszt.) jött az, hogy az első nap reggelén kicsit görcsöltem, mindig elhánytam magam, és onnantól kezdve minden oké volt, mintha meg se lenne, semmi különösebb érzésem nem volt (fájdalom, görcs, stb.). Ez azóta is megmaradt, a fog.gátlónak hála szinte percre pontosan tudom, h. mikor fog megjönni, és meddig tart. Nagyban megkönnyítette a helyzetet :)


22/L

2011. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
én is mindig így voltam vele, hányás után mintha elvágták volna a fájdalmat, mindig vártam, hogy mikor fogok már hányni. :D
2011. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én 12 éves voltam, 5. osztály utáni nyáron jött meg először. Nem fogjátok elhinni, de pont a matek pótvizsgám napján történt! :) Reggel felébredek, kimegyek pisilni, akkor látom, hogy véres a pizsamám. Anyu betétjéből csórtam néhányat, másnap pedig vettem mini tampont, mert azt olvastam egy tinimagazinban, hogy nyugodtan lehet már az első mensi alkalmával is tampont használni. Sikerült is felhelyezni, azóta tampont használok. Szerencsére görcseim nem voltak, viszont előtte pár nappal elkezdtek feszülni a melleim, és pont arra gondoltam, hogy mi van, ha megjön. :D

Anyumnak nem beszéltem róla, sőt, senkinek. Az én kis titkom volt 2 évig. Egyszerűen nem voltam olyan viszonyban anyummal, hogy csak úgy beközöljem neki, dacos voltam nagyon. :D Csak 7.-es koromban mondtam el neki, úgy tettem, mintha akkor jött volna először. Utólag bánom, hogy ilyen makacs voltam. :D Ha visszamehetnék az időben, tuti, hogy azonnal elmondanám. :D Persze utólag mindenki lehet okos. xD

Szerencsés vagyok, mert nincsenek görcseim, vagy ha vannak, gyógyszer nélkül is kibírom, és a vérzés sem túl erős.


25/L

2011. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. jún. 23. 01:56
 17/17 anonim ***** válasza:
12, majdnem 13 éves voltam. Azt hiszem, hétvége lehetett, arra is emlékszem, hogy borús, hideg nap volt, egy rózsaszín melegítő nadrágban voltam. Egy picit fájtam a hasam, egy picit véreztem. Sajnos-nem sajnos, nekem nincs extra történetem erről az alkalomról.
2020. okt. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!