Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét? Mi az...

Tampon vagy betét? Mi az előnyük, hátrányuk? Tényleg egészségtelen a tampon?

Figyelt kérdés
szóval, kérlek fejtsétek ki,hogy miért egyik miért másik!
2011. jan. 13. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kéne újabb vitát indítani. Inkább olvasgass a régi kérdések közt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=154&kere..

2011. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem egészségtelenebb, mint a betét, amin órákig ott kenődik minden, mert az sajnos mese habbal, hogy beszívja. A tampon ellen azt szokták felhozni, hogy így meg sokáig benn marad a vér a hüvelyben, de akkor viszont nem is alvad, és ugye megfelelő időközönként kell a tampont cserélni. Szoktak még a toxikus sok szindrómára (TSS) is hivatkozni, de tegye fel a kezét, aki látott olyat, aki hallott róla, hogy valakinek volt a tampontól...?


Valójában mindkettő mellett és ellen is lehet érveket mondani, jómagam abszolút tampon-párti vagyok, mert azzal olyan, mint ha nem is menstruálnék, semmi zavaró hatása nincs. Betéttel meg mindene össze van kenve az embernek, kényelmetlen, gusztustalan, és szerintem egy csöppet sem mondható higénikusnak.


Általában akik idegenkednek a tampontól, inkább pszichés okokból teszik (bár ezt nem mindig vallják be), mert sokan ódzkodnak a hüvelyükbe nyúlni.


N32

2011. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor én felteszem a kezem, mert volt egy osztálytársam akinek tss-e lett. Szóval azért van rá példa.


Egyébként én inkább betét párti vagyok, mert személy szerint érzékeny vagyok a tamponra és nem bírom azt a 6 napot míg használnom kéne.

De nyaralásnál vagy egyéb fontosabb programokon egyértelműen tampon (egy-egy napokat még kibírok, de este újra betétet teszek be).

Szerintem ki-ki döntse el magának. Érveket és ellenérveket mindkettőhöz fel lehet hozni.

2011. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Tampon mellett egész sok dolog bent maradhat. A menzesz nem csak vérből áll.

Szerintem a betét jobb. Cserélni kell és nem benne ülni fél napig, akkor nem gusztustalan...

2011. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Az első válaszoló sajnos nagyon tájékozatlan. Nem csak a TSS a gond a tamponnál, hanem az egyéb fertőzések veszélye is megsokszorozódik. Illetve a méhszájseb kialakulásában a tampon is részt vesz. Ennél az utóbbinál főleg a rendszeres tamponhasználat jelent veszélyt.

A betét lehet, hogy maszatosabb (de könyörgöm nők vagyunk, a menstruáció a babának a "lakhelye" is. Teljesen természetes dolog, én pedig az ettől való undort tartom pszichésnek!)


A betétben való tocsogást érzed, ezért kellemetlen, de a tamponban is ugyanúgy tocsog a vér, csak ezt nem érzed. Viszont közelebb van a nyitott méhszájhoz. Emellett a hüvely flórájának sem tesz jót.

A hüvelyben semmilyen mesterséges dolgot sem célszerű órákig tartani.


Persze vannak helyzetek, amikor a tampon nagyon is jól jön. Itt az állandó használat a fő gond.


Persze ilyenkor rögtön ír pár lány, hogy neki évek óta kutya baja. Azt viszont nem tudja, hogy mennyi lány az, akinek problémája van ebből adódóan.

2011. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a második válaszolót akartam írni:)
2011. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi.:D Én tampont nem szeretek sokáig használni, mert elkezd fájni a hüvelyem. A betéttel az a bajom, hogy kidörzsöl lent elég szépen és szintén fáj tőle. Felváltva használom a kettőt így nem rossz.:)
2011. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!