Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szörnyen fázós vagyok. Menjek...

Szörnyen fázós vagyok. Menjek ezzel orvoshoz vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, amivel nem mertem még orvoshoz fordulni, mert tartok tőle, hogy csak kinevetne. Szörnyen fázós vagyok. Gondolom, ezzel nem mondok újat... Sajnos, nálam az a gond, hogy az átlagos 20-21 C. fokos szoba is hideg, 25 C. fokban is fázom, a határ pedig, ahonnét már nem szoktam fázni, az szorosan 30 C. fok körül van. Nos, ez egy szobában nagyon nem egészséges, ráadásul a párom is a számomra hideg 20-21 C. fokot kedveli és mindezek mellett költséges dolog is 30 fok körülire felfűteni egy szobát.

Kaptam már tippeket, hogy "öltözz föl!", de ha egyszer hosszú nadrágban, két pulóverben és vastag zokniban is fázom az átlag hőmérsékleten, akkor nem nagyon tudok mit tenni. És hogy nem színlelek, azt bizonyítja az is, hogy ilyenkor tényleg hideg a lábam, a kezem és az orrom is.

Mit tehetnék? Forduljak orvoshoz? Vagy ez valami vitaminhiányra utal?


2009. febr. 3. 11:09
1 2
 11/13 anonim válasza:

Abszolút együttérzek veled, én is ilyen vagyok. Gyerekkorom óta, úgyhogy nem lehet mindent a cigizésre kenni.Az alacsony vérnyomásra sem, mert 1 évvel ezelőttig

kimondottan alacsony volt, most, hogy 46 éves lettem, most meg magas:D:D Találtam valamit a neten, a sonoterápia kapcsán van egy mágneses készülék,ami irtó drága,de igénybe vehető rendelőkben is, szóval én meg fogom próbálni,mert ha nem lenne elég a fázósság, vagy 25 éve folyamatosan zúg mindkét fülem, és az orvosoknak lövésük sem volt,hogy miért...a mágnese bigyó elvileg segíthet rajtunk :) Ja, és az sem lehet,hogy vitaminhiányom van,mert igen drága és "divatos" folyékony vitaminokat szedek rendszeresen, a mozgásomat pedig a szintén rendszeres és hosszas kutyus sétáltatás biztosítja, úgyhogy mondjatok más okokat :)


Jobbulást mindenkink,

Üdv,

Kinga

2009. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
mégis miért akarjátok lenyelni ezt a nehézséget ahelyett, h megpróbálnátok megoldani? ne törődjetek bele ebbe a tünetbe, hiszen a mindennapi életetek során állandó akadályt jelent számotokra! felejtsétek el azt, h ezzel "együtt kell élni"! a fázósság hátterében alacsony vérnyomás, vérszegénység, pajzsmirigy-alulműködés is állhat. egy lelkiismeretes, ügyes orvos alapos kivizsgálás után választ ad a kérdésre. nincs ilyen ember"típus", ski nem születik életképtelennek. ez csupán a tünete vminek. 25 fokban fázni természetellenes, a természetellenesség pedig nem természetes. úgyhogy le a fázással, éljetek teljes életet, fő az egészség, meg minden!
2011. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát igen.Bár én pont az ellentettje vagyok a kérdezőnek,mert én már 20 fokban szabályosan melegem van.De ez sem jobb,sőt...!!!
2014. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!