Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tulajdonkeppen mit kell...

Tulajdonkeppen mit kell ereznie egy nonek melldaganat eseten?

Figyelt kérdés
20 eves lany vagyok,es irtozok minenfele betegsegtol,kulonosen a mellraktol(nem tudom miert)...lenyeg az hogy egyfojtaban vegzek ellenorzeseket,es egyfojtaban erzek ijen-ojan csomokat:kisebbeket,nagyobbatkat(attol fugg mikor vegzem az ellenorzest)mijen egy egeszseges mell?abszolut puha akar egy szivacs?vagy amit erzek azok csak a tejmirigyek?ha csomom lenne mijennek kellene hogy erezzem?
2011. jan. 20. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen szivacs érzetűnek kell lenni, a legtöbb daganat nagyon apró és úgy tudom hogy inkább a mell alsó vagy a hónaljadhoz közeli részen alakulhat ki.
2011. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mell vizsgálatát mindig a menstruáció után közvetlenül a legcélszerűbb elvégezni. Szóval mindig minden hónapban ugyanakkor.

Amúgy gratula hogy végzel önvizsgálatot mert minden nőnek kellene a saját egészsége érdekében. Mert felfedezni akár rákot a korai stádiumban életmentő lehet mondom azaz írom ezt úgy h én mindig tartottam attól hogy találok vmit és nem vizsgáltam magam sosem. Most nőtt be a fejem lágya 30 éves koromban most hogy találtam egy csomót :(

Nagyon szerencsés vagyok csak vmiféle tejmirigycsomóm volt 2 cm-es folyadékkal tele és lecsapolták tegnap :) Először mammográfiát csináltak azt hittem betojok annyira összepréselték a cicimet. De nálad csak ultrahanggal nézik meg. 30 felett lehet mammográfia bár változó van ahol még az én koromban még nem röntgeneznek.

Nézd a te korodban igen ritka a mellrák.

A helyedben elmennék nőgyógyászhoz hogy lenyugodjak és akkor majd közli az orvos mit érzel a melledben , de ne idegeld ezen folyton magad. Én 1 hónapot vártam hátha elmúlik az újabb mensivel,de maradt ezért tiszta idegbajos voltam már. Most végre újra jót aludtam :)

Jobb lenne nem folyton a rákon aggódni mert pont emiatt fogod bevonzani, az agyunknak teremtő ereje van. Légy pozitív!


De ha nagyon aggaszt akkor menj el nőgyógyászhoz aki ultrahangon meg tudja nézni és legalább megnyugtat nincs ott semmi baj.

2011. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!