Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellékhatás 5...

Fogamzásgátló mellékhatás 5 év után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogamzásgátlót szedek 5 éve.A megvonásos vérzés előtti mellfeszülés nem múlt el utána sem, illetve a hasam is szurkál, görcsöl. Elég zavaró, nem tudok hason aludni, ill. ha bármi hozzáér. Ennyi idő után is lehet ez a tabletta mellékhatása, ha eddig sosem fordult elő (igazából semmilyen mellékhatás nem volt eddig)? (Mindig elmúlt a vérzésem 2.-3. napján). Köszi a válaszokat! (Természetesen elmegyek dokihoz de csak köv. hét végére kaptam időpontot.)


2011. jan. 21. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha lett volna mellékhatás annak már rég ki kellett volna jönnie.Lehet hogy gyógyszer mellett lettél terhes, nem?Legalábbis a hasszurka eléggé az szokott lenni..
2011. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, természetesen kijöhet 5 év után is a mellékhatása. Sajnos a hormonrendszer kiszámíthatatlan. Szerintem vagy besokallt a szervezeted, hogy folyton hormonokkal tömöd magad, vagy pedig teherbe estél, mivel hogy foggátló mellett is simán megtörténhet ez mégha rendszeresen is szedted.

Én soha nem szedtem volna a helyedben hormonokat. Akkor fog kijönni a legtöbb mellékhatás amikor abbahagyod a szedését. azt ajánlom, hogy hagyd abba, és csinálj gyógynövényes tisztitókúrát. (gyógynövényes teák). Sok idő kell hozzá, de meglátod, helyre fog állni a rend :)

Az orvosok is azért ajánlják a fogamzásgátló készítményeket, mert pénzt kapnak érte, ha minél többmindenkinek felírják. Közbe meg csak szépen lassan tönkreteszi a szervezetet. És ez nem csak kamu, vannak forrásaim, ahonnét tudom.Remélem segíthettem és felnyitottam a szemed:)

2011. jan. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Terhességre nem gondoltam, mert rendesen szedtem. Hétfőn csinálok egy tesztet a biztonság kedvéért mert főleg a mellfeszülés kezd elviselhetetlen lenni.

Én is gondoltam rá, hogy abba kellene hagynom. :s Ősszel mindenképp elbúcsúztunk volna egymástól a bogyókkal, de lehet, hogy már most megteszem ha végeztem ezzel a levéllel.

Tudom, hogy nem jók a hormonok, de anélkül 35 napos ciklusaim voltak 8 napig tartó iszonyat fájdalmas vérzéssel. :( (A dokim szerint ez még a normális tartományba esik.)

2011. jan. 22. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre is van egy válaszom, válts egészséges étrendre, sportolj rendszeresen. Meg valamelyik gyümölcsbe pl gránátalma is vannak női hormonok,amik megkönnyítik a mensit. Ja meg egy héttel mielőtt megjön vegyél be E-vitamint az szintén megkönnyíti. A gyógyteák is nagyon jók. Én is olyan fajta vagyok, h mikor megjön általába nagyon görcsöl, de mióta egészségesen élek teljesen elmúltak ezek a tünetek. Csak az a lényeg h ne lustulj :)
2011. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát az aktívsággal/sporttal nem volt gond, inkább az utóbbi 1 évben vagyok lustább.

De majd meglátjuk mi lesz, pénteken beszélek a dokival erről. Ha abbahagyom a fog. gátlót, úgyis szükséges lesz valamilyen tisztító kúra.

Egyébként ma reggel teszteltem és negatív lett, úgyhogy valószínűleg a tabi a ludas. :s

2011. jan. 25. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!