Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami hatásos krém...

Van valami hatásos krém viszkető, duzzadt, repedezett, ekcémás bőrkiütésre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkcema krém, vényköteles, de házidoki is felírja. Nem szteroidos, pl. az egyik alkotórésze a septofortban is található enyhe fertőtlenítő. Nekem használt (előtte még sosem volt olyan kiütésem, ezért jól megijedtem, amikor a piros smirglihez hasonló lett a szemem alatt... de két hét alatt elmúlt)
2011. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
recept nélküli nincs
2011. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hirtelen fellépő, piros, hólyagos kiütést, hideg citromos, vagy almaecetes vízzel mosogasd le óvatosan. A tartós ekcémára kamillából, és cickafarkból, vagy ezerjófűből főzött teát lehet alkalmazni borogatásként.A borogatás, lemosás hatásosabb a nedvedző kiütéseknél. Száraz, hámló bőr jobban tolerálja a krémeket. Az orbáncfű olaj nyugtatja az érzékeny bőrt. Készíthetsz olajos lemosó keveréket s, boróka, borsmenta citromfű, kakukkfű, kamilla, levendula, vagy zsályaolaj felhasználásával. Fél liter tisztított vízhez adjál 5 csepp olajat, s jól rázd össze az üvegben.Használat előtt is mindíg jól fel kell rázni. Kis darab vattát nedvesíts meg, és ezt mártsd az olajos vízbe. A viszkető bőrt mosogasd át vele. Gyógynövények közül borogatásként lehet még alkalmazni a kamilla, illetve körömvirág, vagy a zöldtea főzetét.
2011. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Exxema repair kenőcs. Próbáltam ár sokat, pl. Halicar, gyógyszertárban kikevert kenőcs, Elokom. De az Exxema az egyetlen, ami bevált. Nem szteroidos, és recept nélkül is kapható. Nem olcsó, viszont biztosan hatásos!
2011. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!