Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El lehet menni nőgyógyászhoz...

El lehet menni nőgyógyászhoz szülői felügyelet nélkül? 15/L

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lehetne?
2011. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze :=). Vidd magaddal a személyidet, lakcímkártyádat és a tb kártyádat. Engem sosem kísért el anyukám az orvoshoz, és soha nem kérdezték meg, hogy miért mentem egyedül. Persze vannak helyzetek, amikor kell a szülő beleegyezése, pl. kiskorú terhességmegszakítása, stb., de gondolom, nem erről lesz szó. Csak bátran!

Jobbulást!

2011. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de ha fogamzásgátlót akarsz-bocsánat, ha rosszat feltételezek, csak sokan azért mennek- 16 év alatt csak szülői engedéllyel lehet.

Ha pedig beteg vagy, akkor elnézést, és gyógyulást kívánok!

2011. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

El lehet menni! :)

Én is 15 éves lány vagyok, ma voltam először nőgyógyásznál.Anyukámat nem szeretném beavatni az ilyen dolgaimba, ezért az egészből kihagyom.Ha nagyobb baj lesz, mondjuk műtétre kerül a sor (pl.méhszájseb), és szükség lesz a szülői beleegyezésre is, akkor majd beavatom, de addig nem áll szándékomban...:)

Egy tb kártya kell a bejelentkezéshez, tőlem csak ennyit kértek (nem magánrendelésre járok). De ettől függetlenül kérhetik a személyidet/lakcímkártyádat is, nem tudom hol mi a szokás.

Először beküldtek a vetkőzőbe, ahol levetkőztem és ami a legfusztrálóbb volt,hogy a bugyimat is le kellett vennem, és úgy kellett kimennem 3 idegen ember elé. Még jó, hogy a nőgyógyászom nő. Nagyon szégyenlős vagyok!

Utána fel kellett feküdnöm egy székbe, ahol különböző tárgyakkat nyúlkáltak fel...ha már nem vagy szűz, ez nem fog fájni, egy icipicit lesz kellemetlen, de nem nagyon fogod érezni:)

Egy asszisztens folyamatosan nézett ott lennt, meg az orvos is, kicsit kellemetlen volt, mert először voltam ott, de igazából teljesen oldott volt a légkör, mert észre lehetett rajtuk venni, hogy le se sz**ják hogy neked mi van oda lennt, mert naponta több száz ilyet látnak...:)

Nyugodtan, a saját szavaimmal kifejezhettem magamat, és egyáltalán nem voltam ideges.Kifejezetten nyugtató érzés volt, hogy bármit kérdezek a doktornőtől, ő mindenre válaszolt. :)

Sok sikert! :)

2011. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális válaszokat! amugy lehet hogy terhes vagyok, vagy csak ettől félek, ezt szeretném megvizsgálni.. szilveszterkor múlt el a menzim, és még mindig nem jött meg.. :( ja, és 16 éves vagyok, félreírtam:D
2011. febr. 2. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Teszteltél már? Egyáltalán nem biztos, hogy terhes vagy, sokszor, sokminden (időjárás változás, stressz, betegségek, stb.) okozhatnak késést, még ne aggódj.

A nőgyógyászhoz mindenképpen menj el, bátran, egyedül, majd az eredmény ismeretében vagy elbeszélgetsz a szüleiddel vagy nem (ha nincs baba, nyilván nem muszáj, bár én úgy gondolom, hogy a szüleidnek mindenképpen joguk van tudni róla, hogy már aktív nemi életet élsz). Mindenesetre az orvossal beszéld meg, hogy milyen megbízható fogamzásgátlási módszert javasol neked.

2011. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, végeztem tesztet, 1 hete meg 2 hete, meg 2 napja is, és mindegyik negatív lett. csak mostanába nagyon sokat szoktam enni és ettől félek.. mondjuk nem igazán aktív, csak 10 perceket csináltuk nem élveztünk el mert nekem nagyon fájt. és kivette. de kotonnal volt!! és ennyi. de akkor is félek. lehet csak álterhesség..
2011. febr. 3. 09:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem valószínű, hogy baj lesz. Azért menj csak el minél hamarabb.
2011. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!