Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nőgyógyászhoz készülsz,...

Ha nőgyógyászhoz készülsz, akkor szoktál alul borotválkozni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, még nem voltam nőgyógyásznál, nem menstruálok, nincs nemi életem. Nem vagyok tisztába ezekkel a dolgokkal és lenne pár kérdésem:


1. Mit csinál ott lenn veled?

2. Nyúlkál?

3. Eleinte nem voltál szégyenlős?

4. Mikor kell először elmenni nőgyógyászhoz?

5. Milyen időközönként mész?

6. Nem csikiz?


Ha van még amit nem kérdeztem, de jó lenne tudnom, kérlek, azt is írd le! Köszönöm.


2011. nov. 4. 18:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyébként borotválkozik,az ilyenkor is szokott,aki nem az nem,de a dokit ez nem igazán érdekli.

Megvizsgál,tapint,kenetet vesz,igen van hogy óvatosan felnyúl a hüvelyedbe,és nyomkodja a hasad.Nem,nem csikiz.De van hogy hideg a keze vagy a műszer amivel vizsgál.

De,eleinte sőt szerintem később is mindenki szégyenlős.

Háromhavonta megyek fogamzásgátlót íratni és évente van rákszűrés.

2011. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

én nem szoktam borotválkozni, mert hát kinek mutogassam, nem látja senki, mivel nincs barátom.

szerintetek nekem kellene már mennem? akkor nem is szabad menni amikor menstruálsz, ugye?

2011. nov. 4. 19:05
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

1.) Először kézzel megvizsgál, kitapintja a szerveket, aztán felteszi a "kacsát" és kenetet vesz.

2.) Nyúlkál? Hát a szüksége dolgokon kívül nem.

3.) De szégyenlős voltam, de nőhöz mentem így annyira nem volt gáz mint hittem.

4.) Azt mondják a szexuális élet megkezdése előtt érdemes elmenni, illetve ha tüneted van. Én kb. szexuális élet után 1 évvel voltam, mert gyógyszert akartam szedni.

5.) Tavaly voltam utoljára, kéne idén is. Szóval évente ajánlott.

6.) Hát engem nem csikizett.


Amúgy én borotválkozom lent amúgy is, tehát előtte is odafigyelek, de azért ha van egy kicsi szőr ahhoz nem nyúlok.

2011. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Nem szőrtelenítem teljesen a nemi szervem, csak a bikinivonalon szedem le és rövidítem. Mivel mindig így hordom, nőgyógyászhoz is így megyek.

Nem kell neki leborotválni (a legtöbb nőgyógyász szerint egyébként sem egészséges), ha alapból nem szoktad. Úgy menj, ahogy alapból hordod.


1. Megvizsgál:D Megnézi kívülről, hogy minden rendben van-e. Benyúl egy ujjal, és közben nyomkodja a hasamat. Ha esetleg fertőzésem van, kenetet vesz (vagy csak az ujjal való vizsgálat után rákeni a cuccot vmi vizsgálóeszközre, vagy egy fültisztítószerű dologgal kicsit körbetörli a hüvelyt). Ha rákszűrést végez, akkor betesz egy kacsának nevezett tágítót, kicsit szétnyitja, és egy pálcával a méhnyakról vesz kenetet amit tárgylemezre ken és elküld vizsgálatra. Ha ultrahangot csinál, akkor bedug egy szerkentyűt és a monitoron nézegeti a dolgokat.


2. Nyilván, hiszen máshogy nem tud megvizsgálni.


3. Dehogynem. De ha az ember túl van az elsőn, utána már nem vészes. Pár perc az egész, hamar túl vagyok rajta.


4. Bármilyen életkorban, ha vmi problémád van. 16 éves kor körül, ha addig nem jelentkezik az első menzesz. Első szex előtt, ha nem vagy tisztában a védekezési módszerekkel és biztos infót szeretnél kapni, vagy tablettát szeretnél íratni. Az első szex után maximum egy évvel rákszűrés miatt (majd minden évben legalább egyszer).


5. Sajnos olyan problémám van, ami miatt pár havonta el kell járnom. De ha az ember nemi életet él, akkor évente érdemes elmenni rákszűrésre.


6. Nem:)



Jó lenne tudni, hogy miért mennél orvoshoz. Pl. mostanában rengeteg 14 éves aggódik amiatt, hogy még nincs vérzése, pedig ez egyáltalán nem biztos, hogy bajt jelent. Ilyenkor az orvos is általában vizsgálat nélkül azt javasolja, hogy várjon türelemmel a leányzó.


Szüzeket gyakran vizsgálnak végbélen keresztül, mer így nem sértik fel a szűzhártyát és a méh a végbélen keresztül is kitapintható. Nyilván ha fertőzésed van, akkor végbélből nem tud kenetet venni, csak hüvelyből, de ilyenkor kisebb kacsát használ, mint nem szüzeknél.

Fiatal, nemi életet nem élő lányoknál nem szoktak rákszűrést végezni.

Ha ultrahangra van szükség, akkor először szűz lányoknál hasi UH-val próbálkoznak, és csak akkor csinálnak hüvelyit, ha a hasival vmi miatt nem tudják rendesen megvizsgálni.

2011. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem,amikor menstruálsz akkor nem ,hisz ha nincs nagy baj, akkor nem is vizsgál meg.Nem is lenne túl hygiénikus és nem is nagyon látna semmit.

Nem is kell borotválkoznod,ha fogsz is bőven ráérsz még. Dokihoz szerintem még nem kell menned. Ha 16éves korodig nem jön mag a menstruációd,akkor viszont már el kell majd menni.

2011. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Menstruáció alatt csak akkor kell dokihoz menni, ha pont az a probléma. Pl. nekem volt olyan, hogy 2 hete tartott a vérzésem. Ilyenkor nyilván megvizsgál. De alapból vérzés alatt nem vizsgál meg az orvos.


Hogy kell-e már dokihoz menned:

- van valamilyen panaszod?

Ha nincsen, akkor véleményem szerint nem kell, hiszen 14 éves korban még nem kóros, ha nincs vérzés, és nemi életet sem élsz.

2011. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Illetve utolsó előtti, csak közben írtak:)
2011. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Arra figyelj, hoyg 2 kaszt van: az orvosok es a nőgyógyászok - ezt egy orvostól hallottam, konkrétan egy urologustol, aki teli van a nőgyógyászaton fertőzéssel félrekezelt és emiatt felülfertőzőtt páciensekkel.

Tehát nagyon eltrejedtek az alábbi fogások (nem mindenkire igaz!, csak túl általános ahhoz, hogy ne figyelmeztesselek):

van a nőgyógyászatnak egy marketingje, hogy minden alhasi panasszal hozzájuk kell menni, még olyan természetes folyamatokat is TÜNET-nek reklámoznak, amik teljesen egészséges testi mukodest jelentenek.

Majd ha elmész oda, megalazoan, sőt bántalmazóan bánnak Veled az állami szakrendelésen, akár még meg is fertőznek (saját tapasztalat, és masok is meséltek hasonlót nekem) aminek hatására baromira rá leszel kényszerülve, hogy MAGÁN nőgyógyászati rendelésre menj, persze sok pénzért, es sokszor teljesen feleslegesen.


"4. Mikor kell először elmenni nőgyógyászhoz?

5. Milyen időközönként mész? "


Amikor gyanithatoan belső női szervi panaszod van, akkor kell elmenni, ebben a korban még gyereknőgyógyászhoz, illetve amikor már nemi életet élsz, 1 év utan ajanlott menni rákszűrésre, és ha folyamatos nemi életet élsz, akkor évente ajánlott menni, mert a nemi úton elkapható HPV-vírus okozhat olyan sejtburjánzást a méhnyakon, amiből rák képződhet.


Amíg szűz vagy, addig a belső szerveidet tapintással a végbélen keresztül vizsgálják, ha kell.


Fertőzésgyanúra az urológiai és a bő- és nemigondozó STD-rendelését ajánlom, mert az valo rá valójában.


(35N)

2011. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én hagyom megnőni 'borostásra', mert nem szeretek csupaszon menni. Ha menstruálsz akkor nem szokás menni, de van amikor a doki kéri, hogy akkor menj, ha érzel panaszt. A doki nem azt nézi, hogy borotválod-e vagy sem, te egy 'munkaeszköz' vagy a számára, én épp emiatt nem igazán vagyok szégyenlős. Főleg mióta szültem egy babát, na hát akkor látnak mindent, de téged akkor abban a pillanatban semmi nem fog érdekelni. ;) Egy normál vizsgálat2 perc max., emiatt kár idegeskedni.

31/N

2011. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

Szőrtelenítés:

az intim egészségnek 3 őrzője van: tiszta kéz, ahányszor a nemi szerved közelébe nyúlsz, az intim szőrzet, az intim váladék kémhatása.

Ha borotválod, akkor ugye az valamiylen vegyszer használatával jár (pl. szappan), amivel lerombolod az intim flóra megfelelő kémiai egyensúlyát tehát a természetes védekezőképességedet, és fogékonnyá válsz a fertőzésekre. Ezért egy nőgyógyász nagyon leteremthet.

(35N)

2011. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!