Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az utolsó szem antibiotikum...

Ha az utolsó szem antibiotikum bevétele utáni 4. napon fekszem le a barátommal óvszer nélkül, akkor lehet baj? 19/L

Figyelt kérdés

Tudom, az ideális ha 1 hetet vár az ember, de... nagyon szeretnék lefeküdni vele, mert utána 3 hétig nem találkozunk.

Cifloxin 500-at szedtem 5 napig, a fogamzásgátlóm pedig Tri-regol.


2011. febr. 3. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van rá egy kis esély, hogy összejöhet a baba... Óvszerrel nem tudtok most védekezni? Csak hogy elkerüld a felesleges parát...
2011. febr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

tökéletes 'búcsúzást' akartam :( és óvszerben ez nem épp az lenne :(

csak azért kérdezem, mert van ahol azt írják, csak addig kell óvszer, ameddig az antibiotikumot szedem, valahol azt hogy 1 hét kiegészítő védekezés ajánlott, 1 helyen meg olvastam hogy 1 hónap...

összezavarodtam

2011. febr. 3. 08:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Nos asszem az antibiotikumos kezelés után más fogamzásgátlo eszköz használata is ajánlatos,mert csökkenti a hatékonyságát.A megoldás az lehet, ha az antibiotikum szedés ideje alatt és azután még egy hétig valamilyen más fogamzásgátló eszközt alkalmaznak, de ez alatt az idő alatt is folytatni kell a fogamzásgátló tabletta szedését. Ha közben elfogyna a 21 napra való tabletta, akkor nem kell 7 napos szünetet tartani a ciklusok között, mint általában, hanem rögtön utána el kell kezdeni egy újabb 21 tablettás ciklust.
2011. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ja és elolvastam a tri-regol betegtájékoztatóját, annyi van ott hogy egyes antibiotikumok csökkenthetik a hatást... ennyi... semmi egyéb információ, hogy melyik antibiotikum, meg meddig
2011. febr. 3. 08:24
 5/14 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszokat!

azért mások is írhatnak még, minél több ember véleményére kíváncsi vagyok:)

2011. febr. 3. 08:24
 6/14 anonim ***** válasza:
Addig kell kiegészítő védekezés, amíg szeded az antibiotikumot + az utolsó antibiotikum beszedése után még egy hétig. Inkább legyen óvszerrel az a búcsúzkodás, ha nem akarsz a párodnak egy meglepi üdvözlő ajándékot adni egy baba képében...
2011. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2011. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem h megérne egy nem kivánt terhességet a dolog.

Használj akkor más védekezést,vannak már küldönböző készitmények pl.pharmatex.

[link]

2011. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

értem :(

megkérdezem dr. Hamvas Ferencet is online, aztán ha válaszol, majd leírom nektek, hogy ő mit írt

2011. febr. 3. 08:31
 10/14 A kérdező kommentje:
hát ő azt írta hogy lefeküdhetek vele... :SS
2011. febr. 3. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!