Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég kényes kérdés, szerintetek?

Elég kényes kérdés, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos történt egy balesetem és nem tudom mit kéne tennem. (Aki azt tanácsolná forduljak orvoshoz, kérem ne írjon ezt magamtól is megtettem, csak kíváncsi lennék a véleményekre)


Pár hete szerelmezés közben gátkörnyéken elszakadtam. 2 hét után sajnos felszakad a seb megint, s most megijedtem, hogy ezentúl nem élhetek nemi életet, mert elvékonyodott ott a bőr.

Azt hallottam, hogy a gátmetszett nőknél 6 hét a gyógyulási idő, lehet ez volt a gond? nem vártunk eleget a párommal? Mit tehetnék, hogy rendesen gyógyuljon?


Kérlek titeket ne ítélkezzetek fölöslegesen, a körülményeknek csak a töredékét osztottam meg veletek.


Minden értelmes választ előre is köszönök!


2011. febr. 10. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
De hát ha voltál orvosnál, akkor ő nem tanácsolt neked semmit?
2011. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz, hogy újra rendbetegyék. Másrészt meg a varrattal tényleg meg kell várni, amig rendesen meggyógyul - a 6 hét kb reális, ha egy orvos azt mondja, hogy mostmár rendben van, akkor lehet újra próbálkozni, de csak nagyon óvatosan, nem eröszakosan, durván. (Egyébkßent a gátkörnyék ha bereped, akkor nem csak a bör sérül, és ezért tart sokáig, mire renbejön.)
2011. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nekem csak bőr sérült, olyan volt mintha csúnyán megvágtam volna magam borotvával...


Szerintetek miért-mitől szakadhat el valaki?

(persze szülésen kívül...)


Semmi durva nem történt a párom és köztem, így elég érthetetlen számomra...

2011. febr. 10. 14:19
 4/9 anonim válasza:
Hát szerintem mostmár mindenképp várd meg a 6 hetet, és reméljük nem fog elfertőződni. Lehet hogy buta a kérdésem , de nem kéne azt ilyenkor összevarratni?
2011. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerinted ki ad pontosabb és hitelesebb diagnózist?

- Orvos, aki ért hozzá és látta.

- Amatőrök, akik nem látták, meg amúgy se értenek hozzá.


Mert akkor nem értem a kérdést.

2011. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem pontos diagnózist kértem, hanem tanácsot.


Orvos látott, de a szokásos vigyázzon rá és rendben lesz-en kívül semmit nem mondott.


EZÉRT kérnék tanácsot, hátha valaki tud mondani bármi jó ötletet, arra vonatkozóan, hogy rendesen gyógyuljon.


Nagyon figyelek a sebre, nehogy elfertőződjön. Rendszeresen fertőtlenítem... Mit tehetnék, hogy jobban gyógyuljon? Ha már összeforrt, akkor mit tehetek, hogy támogassam a hámképződést?

2011. febr. 10. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon fájdalmas tud lenni. Én borotvával vágtam meg ott magam, és mikor már majdnem rendbejött újra felszakadt...

Neogranormonnal és bepanthennel kentem, most úgy tűnik begyógyult. Bioptron lámpád, ha van esetleg otthon, akkor azzal is kezelheted, gyorsabban gyógyulnak tőle a sebek. Na mindegy, ha nincs akkor az a lényeg, hogy legyen mindig bekenve és ne hordj tanga bugyit, ne irritálja még az is fölöslegesen.

2011. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Ez velem is megtörtént,nálunk se volt semmi durva, lehet szűkebb voltál mint szoktál és attól repedtél fel,nálam ez votl sztem. Pár napig kíméld és a neogranormon az nagyon jó rá. Kend naponta többször
2011. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kenegetem, illetve egy bioptron lámpát is sikerült szereznem azzal lámpázom naponta 2x...


még 1x köszönöm!

2011. febr. 12. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!