Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebben az esetben mi a helyes reakció-eljegyzés elég kényes kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal pár vagyunk, együtt élünk, megvan a "mi egymásnak lettünk teremtve érzés" az első pillanattól kezdve ahogy megláttuk egymást. Egy ideje a levegőben lóg már az eljegyzés: részéről a kérdés-gondolom várt a megfelelő alkalomra-, részemről pedig a sejtés. Valamelyik nap viszont felhívott, hogy a segítségemre lenne szüksége mert hetek óta ezen agyal mert karácsonykor vagy szilveszterkor szerette volna megkérni a kezem de egy helyen csinálnak olyan gyűrűt amit elképzelt- egy korábbi beszélgetés kapcsán megbeszéltük hogy mindkettőnknek ez az anyag a szimpatikus-,viszont a gyűrű ára az egeket veri, szinte megfizethetetlenül sokba kerül. Megkérdezte hogy mi legyen, akarjuk-e annyi pénzért, vagy nézzünk szét közösen, és rendeljünk esetleg a netről(kb 8-szor olcsóbban) vagy menjünk el együtt ékszerboltba hátha megtetszik vmi stb. A gond az, hogy este mikor hazamentem szinte le volt törve hogy nem örülök ennek a hírnek, mondtam neki hogy de igen, csak azért nem olyan kitörő az örömöm mert nem így képzeltem el, hogy "megkéri" a kezem, elmaradt a meglepetés varázsa. Másrészről meg örülök hogy megtisztel és elmondja mi a gondja. Természetesen jó hogy itt tartunk, hogy ennyire komolyan gondoljuk mindketten, de egyszerűen a lánykérés módja miatt nem tudom tökéletesen átélni ezt a helyzetet, úgy érzem meg lettem fosztva egy pici csodától, és sajnos ezt nem lehet már pótolni. A kérdés a következő: szerintetek hogy kéne ehhez hozzáállnom, hogy őt se bántsam meg? Megjátszani sajnos nem tudom a kitörő örömet.
2011. nov. 24. 07:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Legyél boldog, hogy ilyen párod van, anyagi döntést nem hozott meg egyedül, a tanácsodat kérte, még akkor is, ha ezzel kicsit lelőtte a "poént". Ha úgyis sejtetted és beszéltetek róla akkor tudtál rőla. És ő is téged akar, elhatározta, hogy megkér. Ez tényleg egy olyan döntés, hogy jó, hogy megkérdezett. És nem azon a drága gyűrűn múlik, nem kell kérkedni semmivel, sem gyűrűvel, semmivel, ha az érzések tiszták és egymást akarjátok szeretitek. Nem e külsőségek a fontosak, hanem pont a gesztus, és az hogy veled közösen akar dönteni. És attól még meglephet lánykérővel amitől a gyűrűt együtt döntitek el és választjátok ki (remélemnem lövök le ezzel poént megint) ;). Sok szerencsét.
2011. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szeretitek egymást ahogy írod, akkor ennek nem kellene, hogy érdekeljen, véleményem szerint. Mondjuk minden ember más, nálunk elve közös megegyezésként történt, közös gyűrűválasztás és mivel az én családom külföldön él így egy szűk családi körben vett vacsorát is tartunk. A kérdés az: valóban annak akarsz-e örülni, hogy egy szinttel feljebb léptek vagy az eljegyzési körülményekkel akarsz/akartál dicsekedni? Nem megbántásból, de a kérdésed nekem azt sugallja nem vagy tisztában egy-két dologgal.
2011. nov. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg ő sem így képzelte el, csak próbál a kedvedben járni, nem szeretné, hogy olyasvalamit viselj ami nem tetszik... Legjobb ha túlléptek ezen, hiszen ettől függetlenül is lehet szép az eljegyzés. Nem muszáj pont úgy kinéznie mint a filmekben. :)
2011. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

Ha mindketten komolyan gondoljátok a házasságot,akkor miért kellene ennek meglepetésnek lenni? A karikagyűrűket is értelmesebb együtt megvenni.

A lánykéréshez nem gyűrű kell,hanem a szándék. Régen sem okozott meglepetést a lánykérés.

Csa ma divat ez a "legyen meglepetés" dolog.

Évek óta együtt élnek,netán még gyerek is van. A nő mindennap várja,hogy a párja feleségül kérje. Ha megtörténik,akkor miért lepődik meg? Azért,hogy végre nem csak szerető,hanem házastárs is lehet belőle? Csupán a hosszú ideje dédelgetett álma valósul meg ezzel.

De az eljegyzésnek nem sok értelme van,ha rövidesen nem követi házasság. Semmivel sem jobb státusz,a menyasszony vagyok,mit az élettárs.

2011. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Átérem a gondodat.

Én is nagyon vártam és sokszor beszéltünk róla... mindig azt mondta vár a megfelelő pillanatra és hogy nagyon széppé akarja tenni... de aztán végül nagyon egyszerű módon kérte meg a kezem.

Ettől függetlenül örültem és a lényeg hogy megtette.

Férfiaknak ez nem olyan egyszerű, a romantikus filmek hazudnak... :)

Kevés olyan férfi van aki tényleg átéli azt, hogy "enélkül a nő nélkül meghalok, enyém kell hogy legyen, azonnal megkérem a kezét"

A legtöbben inkább így monfondíroznak:

"Szeretem, szeretem, de kössem le magam? Egy életre? Most komolyan? Vállaljak ekkora önfeláldozást? No sex senki mással? Ááá de most komolyan? És még én alázkodjak meg meg költsek gyűrűre? Gyűűrűűree? Egy haszontalan kis díszre az ujjára? Most tényleg ez számít? Nem az hogy szeretem és kiviszem a szemetet? De hát szeretem, nincs mit tenni... na majd megoldom valahogy ezt az eljegyzést"

És máris problémává nőtte ki magát a dolog nem pedig élete legszebb élményévé, mint nekünk.


Hogy hogy old meg? Fogadd el hogy férfi és szeresd aként.

2011. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem a Párodat!!

Szerintem egyébként ez egy olyan lépés, amit meg is kellene minden párnak beszélni. Ha neked nincs abban csoda és varázs, hogy az imádott férfi meg fogja kérni a kezed, el akar venni, veled leélni az Életét...akkor nem is szereted igazán, csak magát a feelinget, hogy van egy pasim, aki meglepiben eljegyez és úú de romantikus lesz.

A korodat nem írtad, de süt az írásodból, hogy fogalmad sincs az igazi szeretetről és kapcsolatról.

Szállj magadba, és ne bántsd meg őt!!

23N

2011. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

8:27!

Ha egy férfiban ilyenek fogalmazódnak meg abból később nem lesz jó, inkább el se jegyezze.Egy komoly szándéknál ilyen fel sem vetődik...aki ilyeneket gondol annak elve nem komolyak az érzelmei.

2011. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek az eddigi reakciókat, a kérdést azért írtam ki, mert tanácsokat szerettem volna kérni hogyan kellene ezt a kialakult helyzetet kezelni, mert biztos vagyok benne hogy Ő meglepetésnek szánta volna, viszont a körülmények közbeszóltak, és észrevettem hogy kicsit letört volt mikor nem az a kitörő öröm fogadta mint amire a korábbi elképzelési alapján számított. Szóval az a kérdés, hogyan éreztessem vele hogy nem gond hogy így alakult, és ettől függetlenül örülök ennek?
2011. nov. 24. 08:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Azért egy kiírt kérdésből ne vonjunk már le messzemenő következtetéseket :) Azért mert nem egyformán ítéljük meg a dolgokat, még nem jelenti azt hogy nem szeretem igazán. de azért jót derültem ezen :D Egyébként 24 éves vagyok.
2011. nov. 24. 08:36
 10/22 anonim ***** válasza:

a kérdésben azt írtad nem tudod megjátszani a kitörő örömöd, most meg, hogy csak örülsz neki. Szintem nem von le senki messze menő következtetést csupán az igazságot vagy rosszul fogalmaztad meg a fentebbieket, az meg már nem a mi hibánk ugyebár..:)

Na de most komolyan: ezen nem kell semmit se agyalni, meg túl parázni, megmondod neki, hogy nagyon örülsz, csak nem erre számítottál. Ez a legjobb, ne pedig terelj.

Megjegyzés: sok olyan nő van akit így jegyeztek el annak döntő többségének nem tetszik a gyűrű amit kapott...

2011. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!