Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász vérvételből+ultra...

A nőgyógyász vérvételből+ultrahangból meg tudja állapítani a PCO-t?

Figyelt kérdés

16 éves múltam az ősszel,a menstruációm nagyon rendszertelen (első 2009 nyarán,utána következő majdnem egy évre rá),így elmentem nőgyógyászhoz, aki elküldött vérvételre és ultrahangra is. Hétfőn volt az ultrahang és vasárnap,pont előtte megjött,szóval úgy csinálták az ultrahangot. A papíron az állt,hogy a jobb oldali petefészkem megnagyobbodott.

Az eredményekből azt mondta a doktornő,miben rendben,de két vérvételi érték miatt azért ajánlotta,hogy keressek fel egy endokrinológust. Most eléggé megijedtem,mert utánaolvastam,hogy a Pco-t is endikrinológusok kezelik,ráadásul a Pco-soknál megnagyobbodik a petefészek a benne lévő ciszták miatt. :S A petefészek megnagyobbodás lehet a mensitől,hogy pont akkor csinálták ultrahangot? Mire számítsak? :(


Köszönöm!


2011. febr. 10. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet belőle állapítani. Bár elég komplex betegség, és több betegségre rámondják, mint kellene.

Megvan a papír, amit a nőgyógyász adott (a lelet)?

Csak annyi, hogy megnagyobbodott petefészek? Nincs benne olyan, hogy ciszták vannak benne, vagy apró folliculusok, esetleg PCOS jellegű petefészek?


Egyébként sokféle hormongond okozhatja a menzesz rendetlenségét. Menj el endokrinológiára:)

2011. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megvan a lelet,és a petefészek megnagyobbodáson kívül más ezzel kapcsolatos dolog nincs rajta,és azt mondta rá a nőgyogyi hogy teljesen negatív. Amúgy semmi más tünetem nincs,pl szőrösödés,semmi hízás,teljesen normális a súlyom.. A véremből hormonokat is vizsgáltak,abból a nőgyógyász nem tudja megállapítani? Csak endokrinológus?


Köszönöm válaszod! :)

2011. febr. 11. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg tudja állapítani. De neked nincs PCOS-ed.
2011. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!