Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőknél létezik olyan, mint a...

Nőknél létezik olyan, mint a férfiaknál a vasectomia?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a férfiaknál elforrasztanak valami vezetéket (vagy hogy nevezzem), de nőknél is tudnak ilyet csinálni? Ha igen, hogyan? Nézelődtem, erre-arra (google), de egyelőre nem találtam ilyet. Mi a neve az eljárásnak? Már ha létezik "női vasectomia"...
2011. febr. 12. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amikor a petevezetéket kötik el.
2011. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha. Én azt hittem, azt csak az állatoknál lehet, amikor ivartalanítják őket.

És ennek van valami neve? Vagy csak ennyi, hogy "petevezetés elkötése"?

2011. febr. 12. 09:38
 3/8 A kérdező kommentje:

Na, így már a gugli is tudja :) Tényleg elég a "petevezetés elkötés"-t beírni...

És ez kb. mennyibe kerül? Mert találtam olyat, ahol azt írják 40 000 Ft, de láttam 90 000-eset is. Vagy ez város meg orvosfüggő?

2011. febr. 12. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Kórház és orvos függő inkább :)
2011. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2011. febr. 13. 08:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2006-os jogszabály szabályozza a "művi meddővé tétel" feltételeit, a www.magyarorszag.hu-n a jogszabálykeresőben meg tudod nézni. Az ár a kórháztól függ, csak 18 éves kornál idősebbek kérhetik (gyerekszámtól nem függ), kötelező várakozás az igénybejelentés után 26 éves korig kétszer 6 hónap, felette kétszr3 hónap, mert visszafordíthatatlan. A nők műtéte bonyolultabb, hasüregi beavatkozás, a férfiakét szakrendelésen egy kis bőrmetszésen keresztül meg tudják csinálni.
2011. febr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azt sejtettem, hogy 18 éves kor fölöttiek kérhetik csak.

Szóval akkor, ha én bejelentem, hogy el akarom magam köttetni, akkor a bejelentés után egy egész évet kell várnom? (21 éves vagyok)

De mindjárt utána is nézek rendesen...

Még egyszer köszönöm a hasznos választ! :)

2011. febr. 14. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Így találod meg a www.magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében: 1997. évi CLIV. törvény. Ez az Egészségügyi törvény, a 187. §-a foglalkozik a művi meddővé tétellel.2006.-ban módosították ezt a részét, otthon csak ennyire emlékeztem.

Egészen biztos vagy benne, hogy ez a legjobb és egyetlen megoldás számodra? Ez nem kis műtét, nem olcsó és tényleg nem lehet visszacsinálni. Hallottam olyat, hogy valakinek az élete úgy alakult később, hogy egy másik kapcsolatban mégis akart gyereket. Ilyenkor megpróbálják a lombikbébi-programot, de az sem mindig sikerül és még TB-támogatással is százezrekbe kerül (gyógyszerek, utazási költség, sokszor szabadság a gyakori vizsgálatok miatt). Van olyan férfi, aki nagyon akar gyereket, és másik nőt keres, aki "tud neki szülni". Ismerek egy ilyet, ő csak akkor vette feleségül a barátnőjét, amikor az már terhes lett, ennyire biztosra akart menni!

(Ha gondolod, magán-emailben folytathatjuk. 29 éve védőnő vagyok, Családvédelmi Szolgálatnál dolgozom (hozzánk küldik az abortuszt tervezőket, segítünk nekik abban is, hogy máskor ne kerüljenek ilyen helyzetbe) sokféle elgondolkodtató sorssal találkoztam.)

2011. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!