Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha újabban rendszeresen kb 23...

Ha újabban rendszeresen kb 23 naponta jön meg a menzeszem, akkor vmi bajom van?

Figyelt kérdés
úgy értem ez mitől lehet? hormonzavar? nem szedek semmit. menjek orvoshoz?
2011. febr. 19. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, lehet progreszteron hiány miatt is, érdemes nődokihoz menni, főleg ha esetleg babát szeretnél akkor lenne fontos megnézetni magad.
2011. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem fogytál mostanában? Mert ha igen, akkor attól van.
2011. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok csak, eddig kb 28 naponta jött meg, de sosem pontosan. Életmódváltás volt, még szeptemberben, amikor kijöttem külföldre, de ez a menzesszel csak december óta van. Nem fogytam egyáltalán. Ami még érdekes, h ilyenkor 3 napig elég erős, és aztán szinte semmi, előtte mindig 5 napig volt kb egyenletes az erőssége. És azelőtt nagyon sokszor görcsölt a hasam, amióta itt vagyok, azóta egyszer sem. Ezeket vettem észre. Sajnos nem vezetek menzesznaptárt, csak az utolsó párat tudom megmondani h mikor volt..:S Kérheti a nőgyógyász? Lehet h beteg vagyok? Mivel tudom a progeszteront pótolni?

köszönöm

2011. febr. 19. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetes progi van a barátcserje kapszulában, megnyújta a rövid mensit, csökkenti a hosszú ciklust, nekem hat nappal később jött meg tőle. három hónapig kell minimum szedni de már az első hónapban van hatása.Doki pedig a ciklus haramadik napján küldi a nőt hormonvérvételre és abból látszik, hogy van -e progi hiány vagy esetleg más női nemi hormon okozhat gondot.Rövidebb vérzés lehet normális is, nekem is három napig tart, de lehet attól is, hogy nincs tüszőrepedésed olyankor másabb a mensi, nem tud kiszabadulni valamiért a tüsződből a petesejt ovulációkor, sok nő nem tudja ezt mert ezt ultrahangos követéssel tudják megállapítani, de ettől függetlenül megjön a mensi, nem marad el csak más, hamarabb vége, aztán lehet még pajzsmirigyproblémád is, ezt endrokrinológus tudja megmondani.Később gondot okozhat a rövid ciklus neked, majd ha babát akarsz, mert kb 14. nap körül van ovuláció és még kb 12-13 napra szükség van a vándorlásra beágyazódásra, tehát minimum egy 27-28 napos ciklust el kéne érned, sokan mondják, hogy rövid a ciklusok és már a hetedik , nyolcadik napon ovulációjuk van és így van idő beágyazódásra megtermékenyülés esetén, még is küszködnek, mivel az a pár nap nem elég arra, hogy elég vastagra hízzon a méhnyálkahártyájuk ahhoz, hogy a zigóta beágyazza oda magát.Tehát törekedned kell a normál ciklus elérésére.
2011. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!