Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Régen a nők hogy oldották...

Régen a nők hogy oldották meg, amikor még nem volt betét vagy tampon?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

vatta


a középkorban pedig egy ilyen kis csészét raktak oda, és folyton ott volt, néha kiürítették

2011. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, vattával.

de nagymamám azt is mondta, hogy olyankor jó sok bugyit vettek fel.

2011. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám mesélte, hogy régi ingek gallérját használták és akácfa hamujából készült lúgos oldattal mosták ki.
2011. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vattával és volt hozzá menstruációs bugyi.Nagyon kényelmetlen volt, mert gumibetét volt benne.
2011. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vattát én használtam amikor 14 éves voltam..(pedig csak 39 éves vagyok)

Anyámék is már majdnem felnőttek voltak amikor vatta bejött.A nagymamám és idősebb nagynénéim mesélték,hogy ők ha megjött kimondottan erre a szélre használt hasított rongydarabokat használtak.Amit minden este jól kimostak,és amikor megszáradt újra használhatták..

De itt a link hogy tudd nagyon régen hogy oldották meg.(érdekes)

[link]

2011. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

anyósom mutatta meg, hogy anno, mit használtak. egy neccszerű hálóba volt pamutanyag, ami úgy nezett ki, mint egy betét. két végén gomblyuk volt,tehát akkor bugyit is

másikat használtak. belegombolták és, ha megtelt akkor

külön áztatták, mosták, szárították.

minden lánynak, asszonynak meg volt a saját készlete.

persze ez az 1930-40-es években volt.de még mindig biztonságosabbnak tűnik, mint később a vatta.

hát azzal közlekedni rémálom volt....

2011. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
23%
Én a múltkor megyek be a suli wc-be s látom h a kukába egy darab véres rongy volt.., gondolom valamelyik gipsi használta betét helyett..
2011. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!