Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyulladásos szőrbenövés....

Gyulladásos szőrbenövés. Kipiszkáljam a szőrt vagy ne?

Figyelt kérdés
Neten utána olvastam és van aki azt írja,hogy ő tűvel kipiszkálja de olyat is olvastam,hogy ilyenkor nem szabad piszkálni,mert a genny felszívódhat a szövetbe ami keléshez vagy furunkulushoz vezethet. Mit csináljak? Teljesen be van nőve,csak tűvel vagy ilyesmivel tudnám kilyukasztani a "hólyagot" amiben van. Nekem egyébként nem szőrtelenítéstől lett,hanem korábban nagyon kiszáradt és túlságosan megvastagodott a hám amin nem tudott átjutni teljesen a szőrszál. Legalábbis valószínű,hogy ezért.
2011. febr. 19. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor kilyukasztom a hólyagot, és kihúzom a szőrszálat. Utána kinyomom egy kicsit, lefertőtlenítem, és elmúlik 1-2 napon belül.
2011. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én vagy kinyomom, mint egy pattanást, így felszínre kerül a benőtt szőrszál is, és ki tudom tépni vagy én is kipiszkálom, aztán kinyomom. Utána mindig alkohollal fertőtlenítem, és kész.
2011. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én most megpróbáltam kinyomni,meg körömvágó ollóval piszkáltam,de nem tudtam kinyomni,csak egy sebet ejtettem rajta,abból vér jött egy pici. Tonikkal lefertőtlenítettem. Holnap próbáljam meg újra kinyomni?
2011. febr. 19. 20:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Fél órán keresztül szenvedtem vele,de sikerült kitépni a szőrszálat és kinyomtam a gennyes,véres,vizes vmit. De genny alig volt benne. Viszont nagyon sok víz. Percekig nyomogattam és sztem maradt még benne valami de már nem akartam többet piszkálni,szal letisztítottam.
2011. febr. 19. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Benne van a szőrszál, azt kell kiszedni, mert tovább nő a bőr alatt. Én tűvel szoktam. Alányúlok és kihúzom, azután kitépem.
2011. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!