Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy méhnyakrákom van?...

Lehet, hogy méhnyakrákom van? Nagyon kétségbe estem!

Figyelt kérdés

Kedden megyek nőgyógyászhoz viszketés, kivörösödés és rendellenes folyás miatt. Korábban már 5-6-szor volt ilyen problémám, de mivel még szűz vagyok, soha nem néztek meg "rendesen", csak gyógyszereket, kúpokat írogattak fel. Most megint visszajöttek a problémáim, ezért megyek kedden. Nemrég kipróbáltam a maszturbálást, hogy fölkészüljek az igazi szexre (van barátom), és olyan fura volt a méhnyakam, és egy ilyen kis dudor volt rajta!

Ma meg azt olvastam, hogy a méhnyakrák kiváltó oka sok más mellett a gyakori ivarszervi gyulladás (márpedig nekem nagyon gyakran vannak ilyen problémáim, hiába teszek ellene). Lehet, hogy méhnyakrákom van ilyen fiatalon? Nagyon megijedtem, ahogy olvastam azt a cikket a méhnyakrákról! Egyébként be vagyok oltva méhnyakrák ellen, de az csak a HPV miatti méhnyakrák ellen véd! Félek!

És ha kedden a doki megint nem néz meg rendesen? Erősködjek, hogy igenis? 16/L


2011. febr. 19. 20:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Hogyan tapintottad ki magadnak a méhnyakadat? Egyébként meg kérjél rákszűrést, és akkor kenetet vesznek a méhnyakadról.
2011. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Jaj. Figyelj.Szűz vagy. Így jelentősége sincsen annak, hogy be vagy-e oltva HPV ellen, mert azta partnertől kapnád el. Ha lefekszel a barátoddal, na akkor már tud védeni. Ne tapogasd a méhnyakadat maszturbálás közben. A kezeden lehet bármilyen baktérium, amit oda szépen felviszel, na akkor tényleg lesz egy méhnyakgyulladásod. Egyébként szerinten nem a méhnyakadat érzed.16 éveseknek ritkán van méhnyakrákja, 45-65 év között a leggyakoribb.

AMi neked van, az egy hüvelygyulladás lehet.Nőgyógyász kikezel, ott lehet citológia is lesz, akkor kiderül, hogy nincsen méhnyakrákod. De lehet, h csak 20 év felett vizsgálják.

2011. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Az a pici kis dudor a méhszájad volt :=), nem kell aggódnod. A panaszaidat valószínűleg egy fertőzés okozza, majd a vizsgálat után az orvos ír valamilyen gyógyszert.

Mit értesz azon, hogy nem vizsgált meg rendesen? Benézett? Végeztek már szűrést? Akkor egészen biztosan észrevették volna, ha lenne valamilyen elváltozásod.

2011. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nem néztek be soha. Egyszer vett kenetet egy kis pálcikával, de az meg valami bélbaktériumot mutatott (nem is értettem), és arra kaptam gyógyszert. Rendesen még soha nem láttak és nem volt szűrés.
2011. febr. 19. 20:26
 5/24 anonim ***** válasza:
35%

Minimális az esélye, hogy méhnyakrákod lenne. Fiatal vagy, szűz vagy... és nem hiszem, hogy elérted a méhnyakat, az eléggé fent van. Konkrétan ha beraknál egy tampont, az úgy kerülne jó helyre, hogy a mutatóujjaddal feltolnád a méhszájig és még a mutatóujjad is majdnem teljesen beléd kerülne.

Ha erősködsz, azzal se mész semmire, szűz lányokat végbélen keresztül vizsgálnak, nem fog látni semmit.

Majd ha megvolt a szex, menj vissza, akkor csináltass egy rákszűrést.

A rendszeresen visszatérő fertőzés eredetét viszont ki kellene deríteni. Nem élsz nemi életet, tehát ki van zárva, hogy visszafertőzne valaki, hogyhogy nem bírnak kikezelni. Vagy nőgyógyászt kell váltani, vagy teljes kivizsgálást kérni (vércukor, Candida). Ne használj tisztasági betétet, intim lemosót, törlőkendőt, babaszappannal mosakodj, pamut fehérneműt használj (min. 40 fokon mosva jó minőségű mosószerrel, nem olcsóval és nem bioval), kerüld az uszodát, szaunát, ne ülj rá wc-re, csak otthon, ha ez mind megvan, és nincs javulás, akkor próbálja az étekzéseden változtatni (lényegesen kevesebb cukor és fehér liszt/fehér lisztes dolgok).

2011. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kenetet vett,a pálcikával. AZ kimutatta a bélbaktériumot, ami a fenekedből jutott a hüvelyedbe, ez okozta a fertőzést, erre kaptad a gyógyszert. Szűz lányokat nem vizsgálnak másképp. ESetleg még fenéken keresztül tapogatnak. Értsd már meg, hogy incsen semmi bajod, a hüvelyed volt gyulladt, nem a méhnyakad, és egyébként is a méhnyakgyulladásnak semmi köze a rákhoz.Továbbra sem gondolom, h a méhnyakadat érezted volna.
2011. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

20,30 újra

*az meg valami bélbaktériumot mutatott (nem is értettem), és arra kaptam gyógyszert.


Ajjaj, csak nem Candida? Na attól iszonyú nehéz megszabadulni. A Candida mindenkiben benne van, ha elszaporodik, az jelent gondot. Sajnos nem olyan egyszerű, hogy "kapsz rá gyógyszert". Azt elhiszem, hogy mindig visszatér...

Kellett a gyógyszer, és kell Candida elleni teakeverék (bioboltban tudsz venni) és kell egy Candida-diétát csinálni (cukor, liszt...). Keressetek rá anyukáddal a neten, de ne ész nélkül csináld, mert szénhidrátmegvonáson alapul, amitől hirtelen és sokat fogyhatsz, ami viszont 16 évesen NAGYON veszélyes. Kérjetek segítséget belgyógyásztól!

Viszont: a candida cukorral táplálkozik (a szervezeted a szénhidrátot is cukorrá bontja le), csak úgy tudod kiírtani, hogy nem adsz neki cukrot és éhen hal.

2011. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A candida nem bélbaktérium, a candida egy gomba. A kenet nagy valószínűséggel E. coli baktériumot mutatott ki, ami normális körülményke közt él a bélben. A candida legyengült szervezetben tud bélfertőzést csinálni.Nagy valószínűséggel nincs ilyen a kérdezőnek, sőt nemcsakhogy a bele, de még a hüvelye sem candidás-
2011. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: köszönöm a segítségedet, de semmi szükség a kioktató hangnemre.

A többieknek is köszönöm a segítséget. A barátnőmet, mielőtt tabit íratott fel, ugyanez az orvos megvizsgálta rendesen, azzal a "kacsával". Most megyek először ehhez a dokihoz, pont azért, hogy valaki vizsgáljon már meg rendesen. Az előző doki lehet, hogy nem volt elég alapos.

Egyébként csak pamut alsóneműt hordok, igyekszem figyelni a többi dologra is, amit írtál. Idegen wc-re soha nem ülök le, és zsepit használok törlésre, mert az idegen wcpapírban sem bízom. Az étkezésemen is próbáltam változtatni, tisztasági betétet nem hordok, de hiába.

2011. febr. 19. 20:39
 10/24 A kérdező kommentje:
Ez a 20:32-esnek szólt.
2011. febr. 19. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!